Menu

Art Trop. Warsztaty śladami wrocławskich artystów i artystek

Art Trop. Warsztaty śladami wrocławskich artystów i artystek

Jaki wkład w historię miasta mają Jan Chwałczyk, Alfons Mazurkiewicz czy Wanda Gołkowska? Jakie style i techniki wyrazu artystycznego były przez nich preferowane? Tego lata ruszyliśmy w podróż śladami wrocławskich artystów oraz artystek! 

Trzy wakacyjne spotkania były szansą, by poznać trzy perspektywy malarskie i za pomocą różnych narzędzi oraz inspiracji rozbudzić swoją kreatywność. Anastasiia Soliarska i Iryna Soliarska udowodniły nam, że nie ma się co bać płótna i pędzla, nawet jeśli wcześniej nie miało się ich w rękach! 

Pierwszy warsztat z cyklu poświęcony był Wandzie Gołkowskiej, która proces powstawania dzieła przedkładała ponad efekt, czerpiąc pełną przyjemność z aktu twórczego. Z pomocą wielu drewnianych klocków, w plenerze letniego Parku Tołpy tworzyliśmy obrazy oparte na przedstawieniach figuratywnych. Geometryczne kompozycje w różnych kolorach wypełniły płótna twórczyń i twórców.

Na drugim spotkaniu na warsztat wzięliśmy wielowymiarowe, mistyczne prace Jana Chwałczyka. W efekcie powstały przestrzenne kompozycje z papieru i tektury. Z kolei na trzecim spotkaniu zainspirowaliśmy się twórczością Alfonsa Mazurkiewicza, niegdyś profesora Wrocławskiej ASP łączącego fascynację naturą i materią malarską. Fakturowe prace z użyciem zwykłego grzebienia, pozwoliły nam poeksperymentować z farbą! 

Zwieńczeniem cyklu warsztatów była wystawa prac w Parku Tołpy. Podczas celebracyjnego spotkania każda osoba mogła zostawić także swój ślad na wspólnym płótnie symbolicznie łączącym mieszkańców i mieszkanki Ołbina. 

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram
Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 32. Mikrograntów.
Galeria zdjęć (kliknij obrazek, aby powiększyć)
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.