Menu

Co to za skwer? Sąsiedzkie spotkania w sercu Hub

Co to za skwer? Sąsiedzkie spotkania w sercu Hub

Domki dla owadów, spotkanie z książką oraz wieczorne jam session – tego lata skwer Goethego stał się osiedlowym, kulturalnym centrum!

W ramach serii wydarzeń grupa nieformalna „Halo Huby” zwróciła uwagę na przestrzeń, która dzięki wsparciu lokalnej społeczności ma szansę zostać zrewitalizowana. Pod koniec lipca odbyło się spotkanie wokół literatury – na uczestników i uczestniczki czekały zapakowane w papier książki z drugiej ręki, które można było wybrać dla siebie tylko na podstawie cytatu znajdującego się na opakowaniu. W piknikowej przestrzeni można było poczytać nowe lektury, a najmłodsi mieli okazję pomalować zakładki do książek.

Na początku sierpnia czekało nas natomiast wieczorne spotkanie przy muzyce improwizowanej. Otwarty koncert jam session – choć zaplanowany na Skwerze Goethego, ze względu na ulewne deszcze ostatecznie odbył się na strychu w kamienicy przy ul. Przestrzennej. Na miejscu były instrumenty i każdy mógł dołączyć do wspólnego grania. Na wrześniowe spotkanie grupa Halo Huby przygotowała warsztaty budowania domków dla owadów, podczas których porozmawiano bioróżnorodności w mieście!

W ramach projektu wykorzystano sąsiedzki potencjał skweru Goethego, który stał się przyczynkiem do zapoznania się w samym sercu Hub!

Kliknij, aby sprawdzić harmonogram
 • 29.07 | 11:00-14:00
  Randka w ciemno z książką
  Prowadzenie:  wolontariusze HALO HUBY
  Miejsce: skwer Goethego (zbieg ulic Gajowej/Przestrzennej/Tomaszewskiej)
 • 5.08 | 19:00-22:00 
  Otwarty koncert Jam session
  Prowadzenie:  Mikołaj Papatolios, multiinstrumentalista, członek zespołu Shafa
  Miejsce: skwer Goethego (zbieg ulic Gajowej/Przestrzennej/Tomaszewskiej)
 • 9.09 | 11:00-14:00
  Warsztaty domki dla owadów 
  prowadzenie: Wiktor Rosiński, mieszkaniec osiedla
  Miejsce: skwer Goethego (zbieg ulic Gajowej/Przestrzennej/Tomaszewskiej)
 • Zapisy: mailowo na adres halohuby@gmail.com lub wysyłając wiadomość przez social media: www.facebook.com/HALOHUBY, www.instagram.com/halohuby
Projekt realizowany był w ramach Edycji 32. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.