Menu

Darcie pierza. Kreatywne spotkania w świątecznym klimacie

Darcie pierza. Kreatywne spotkania w świątecznym klimacie

Gorączka wigilijnej nocy? Gonitwa po centrach handlowych? Brak czasu na relacje z bliskimi, czyli to, co naprawdę ważne w świątecznym czasie? Zwolnijmy tempo i wspólnie pobudźmy swoją kreatywność w sąsiedzkiej, jesienno-zimowej atmosferze!

Świąteczny, pachnący stroik wraz z podstawką i pamiątkowa bombka to elementy wystroju, które będzie można spotkać w domach mieszkańców i mieszkanek Złotnik, Stabłowic, Pracz Odrzańskich i Marszowic. Ozdoby wspólnie wykonamy podczas cyklu warsztatów rzemieślniczo-artystycznych, zainicjowanych przez rodzinny team z Marszowic – synową Elę Doroszkiewicz i teściową Wandę Doroszkiewicz.

Sąsiedzką integrację dopełni finałowe spotkanie, podczas którego przy gorącej kawie wymienimy się nietrafionymi ozdobami i prezentami. Działając w duchu ,,less waste’’, porozmawiamy również o niemarnowaniu rzeczy i jedzenia podczas świąt. Zapraszamy na międzypokoleniowe i wielokulturowe warsztaty – mile widziane dzieci (do lat 7 z opiekunką lub opiekunem), osoby starsze oraz osoby z doświadczeniem uchodźczym.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Złotnickim Centrum Spotkań przy ul. Wielkopolskiej 7, obok kościoła Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (miejsce dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową, bezpłatny parking). Poza finałowym spotkaniem otwartym, na warsztaty obowiązują ZAPISY

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram
 • 17.11 | 17:00
  Warsztat kreatywny – tworzenie ozdób i podstawy stroika
  prowadzenie: Elżbieta Doroszkiewicz 
 • 24.11 | 17:00
  Warsztat kreatywny – bombka ze zdjęciem
  prowadzenie: Elżbieta Doroszkiewicz 
 • 1.12 | 17:00
  Warsztat kreatywny – stroik świąteczny z bombką ze zdjęciem
  prowadzenie: Wanda Doroszkiewicz 
 • 4.12 | 17:00
  Spotkanie finałowe
  integracja, wymiana niekochanych ozdób świątecznych i prezentów

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 33. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.