Menu

Dzik JEST dziki. Jesienne spacery i spotkania z przyrodą

Dzik JEST dziki. Jesienne spacery i spotkania z przyrodą

Kto spotyka na Fabrycznej dzika, ten… jesienią zmyka na projekt „Sióstr Rzeki Ślęzy”, czyli Marii Kostrzewy-Żołnierz, Agaty Białkowskiej i Anety Dukszto! Zapraszamy na jesienny cykl spotkań wokół tytułowego zwierzęcia, które nierzadko spotykamy w mieście. 

Ostatnio we Wrocławiu można zaobserwować coraz liczniej pojawiające się dzikie zwierzęta. Ich obecność budzi w nas różne, czasem skrajne emocje. Kto dla kogo jest intruzem? Ekologiczne rozważania w duchu szacunku do braci mniejszych odbędą się w formie spotkań edukacyjnych i spacerów w Parku Grabiszyńskim i Lasku Kuźnickim. Wymienimy się doświadczeniami i pogłębimy wiedzę na temat zwyczajów i migracji zwierząt, zwłaszcza tych żyjących na terenach osiedli, które leżą nad brzegami Ślęzy.

Porozmawiamy również o mądrym planowaniu zielonych inwestycji, bez szkody dla fauny i flory – porcja informacji zostanie zamknięta w formie edukacyjnego poradnika dla Liderów WBO. Oczywiście nie zabraknie wspólnego muzykowania przy trzaskach i cieple ogniska oraz z wykorzystaniem instrumentów tworzonych na bieżąco z tego, co nas otacza!  

„Idą wszyscy razem w zgodzie. 
Idą razem i śpiewają 
O dzikości, o przyrodzie.” 

Kliknij w tytuł, aby sprawdzić szczegóły spotkania
4.11 | 10:30
Spacer po Parku Grabiszyńskim i Granie na Polanie część I

Wraz z edukatorką przyrody i piosenkarką Magdą Gorczycą, grupa wyruszyła na około półtoragodzinny spacer po Parku Grabiszyńskim, podczas którego zastanawiała się nad wpływem zielonych projektów WBO na dziką przyrodę Wrocławia. Autorki projektu zaprezentowały również przewodnik dla liderów WBO stworzony przez koalicję „Wrocławska Przyroda”. Miłym, integrującym zwieńczeniem spotkania były wspólne śpiewy przy gorących ziołowych naparach, herbatkach z owoców krzewów nadrzecznych i… delicjach z uszaków bzowych! 

  • prowadzenie: Magda Gorczyca 
  • zbiórka: siedziba Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, ul. Blacharska 12/1 
  • dołącz do wydarzenia
18.11 | 10:30
Spacer po Lesie Kuźnickim i Granie na Polanie przy ognisku część II

Wraz z edukatorkami przyrody z wrocławskiej Ekostraży, Elizą Owedyk i Martą Zienkiewicz, przemierzymy Las Kuźnicki w poszukiwaniu śladów dzikich zwierząt. Spacer zakończymy ogniskiem, na którym w pełnej krasie zaprezentuje się zespół muzyczny „Paszcze w chaszcze”. Pieczone na ognisku dzikie jabłka z powidłami wprowadzą nas wszystkich w dobry nastrój, dodadzą energii do wspólnych biesiadnych śpiewów i integracji z dziką przyrodą nadślęzańskich terenów Wrocławia. 

  • prowadzenie: Eliza Owedyk i Marta Zienkiewicz 
  • zbiórka: siedziba Rady Osiedla Kuźniki, ul. Sarbinowska 21
  • dołącz do wydarzenia 
  • na spacer nie obowiązują zapisy!
Projekt realizowany jest w ramach Edycji 33. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.