Menu

Dzikość Księża. Odkrywamy i tworzymy zrównoważone osiedle!

Dzikość Księża. Odkrywamy i tworzymy zrównoważone osiedle!

Wzmacnianie lokalnej tożsamości i sąsiedzkich relacji – za nami spotkania na świeżym powietrzu pełne inspiracji i dobrej energii!

„Bo na Księżu tak zielono jest.” To zdanie można usłyszeć z ust mieszkańców i mieszkanek osiedla, ale też innych osób odwiedzających tę okolicę sporadycznie, mimo że Księże Małe dzieli zaledwie 15 minut jazdy tramwajem od centrum – mówią członkowie i członkinie Księża w Pełni. Grupa nieformalna w 2020 roku zrealizowała w programie Mikrogranty projekty „Muzyczna Jesień na Księżu” oraz kontynuację, czyli „Muzyczną Jesień na Księżu bis”. Tym razem skupiono się na zbalansowanym, zielonym i użytecznym charakterze swojej okolicy!

W czasie wspólnych spacerów mieszkańcy i mieszkanki Księża zapoznali się z historycznym, urbanistycznym planem na zrównoważone osiedle oraz z tutejszą niezwykle bogatą fauną i florą. Na najmłodszych czekały warsztaty przyrodnicze w Parku Wschodnim, podczas których wspólnie poszukaliśmy śladów zwierząt i dźwięków, pozbieraliśmy leśne skarby, pobawiliśmy się gliną, poobserwowaliśmy z lupą przyrodę i przyszykowaliśmy piknik!

W ramach projektu powstały także podcasty, które zapoczątkowały osiedlową rozgłośnię radiową „Księże w Eterze”. Jak brzmi Księże? Jak płynie życie w tej części miasta? Posłuchajcie sami na https://www.mixcloud.com/radioksieze/

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram
Projekt realizowany był w ramach Edycji 32. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.