Menu

Kawa i rzemiosło. Sąsiedzka akcja edukacyjno-warsztatowa

Kawa i rzemiosło. Sąsiedzka akcja edukacyjno-warsztatowa

Grupa nieformalna „Wspólnik”, powracająca do programu po zrealizowaniu latem inicjatywy w Mikrograntach, wierzy w sąsiedzką moc doświadczeń. Na osiedlach Popowice, Kozanów, Pilczyce i Gądów tym razem zaproponowała warsztaty rękodzielnicze popijane dużą ilością aromatycznej kawy!

Podczas cyklu czterech zajęć uczestnicy i uczestniczki wykonali drewniane szkatułki, makramowe ozdoby oraz nauczyli się dbać o obuwie wykonane ze skóry, zamszu czy nabuku. Spotkania okazały się idealną okazją do pielęgnowania starych i nawiązania nowych, lokalnych znajomości! Towarzyszką rozmów była wspomniana kawa – podczas warsztatów grupa miała okazję poznać kilka rodzajów kawy i metod parzenia tego aromatycznego napoju.

Cykl spotkań zakończyła wystawa rzemiosła sąsiedzkiego, w trakcie której można było obejrzeć powstałe na zajęciach dzieła, podsumować zdobytą wiedzę, zjeść wspólny posiłek i po prostu zrelaksować się w przyjaznej, przedświątecznej atmosferze. Podczas otwartego, finalnego wydarzenia wystąpiła również grupa teatralna Trzecia Środa, a osoby, które nie dotarły na wcześniejsze spotkanie z Magdaleną Luchowiec, mogły wziąć udział w dodatkowym warsztacie poświęconym pielęgnacji obuwia.

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 33. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.