Menu

WWW, czyli Widzialna Wielka Wyspa. Cykl spacerów teatralnych

WWW, czyli Widzialna Wielka Wyspa. Cykl spacerów teatralnych

W jaki sposób przestrzeń miejska może pobudzać wyobraźnię i nabierać nowych znaczeń dzięki naszej obecności? Dowiemy się podczas listopadowo-grudniowych warsztatów teatralno-performatywnych na Wielkiej Wyspie. Wspólnie z grupą „Teatr Czterech”, wydeptajmy własne ścieżki sztuki w znanych wrocławskich okolicach!

Cykl wydarzeń rozpocznie spotkanie integracyjne – 26 listopada w Czasoprzestrzeni, poszukamy w ruchu odpowiedzi na pytanie, jaki wpływ na nasze ciało ma dane miejsce. Inspiracją do działań artystycznych będą ,,zatrzymane w ruchu’’ rzeźby Magdaleny Abakanowicz.

Następne ruszymy na spacer poświęcony językowej refleksji nad okolicami Wielkiej Wyspy. Parkowa, Grunwaldzka, Pergola, Park Rzeźb, Wajdy… dzięki synestezyjnym skojarzeniom przekonamy się, czy nazwy ulic, parków i skwerów mogą mieć konkretny kształt. Podczas drugiego, sensorycznego spaceru, naszymi przystankami będą osiedlowe rzeźby i pomniki. Wędrując wolnym krokiem, odkryjemy to, co dotychczas mogło nam umykać w miejskim pośpiechu. Doświadczenia zebrane w trakcie warsztatów przekujemy w sztukę podczas finałowego spotkania. Ponownie przejdziemy trasę spaceru sensorycznego, jednak tym razem to uczestnicy i uczestniczki będą prowadzić, prezentując w wybranych miejscach własne etiudy.

Co ważne, projekt jest dostosowany do potrzeb seniorów i seniorek oraz osób z niepełnosprawnością wzroku (audiodeskrypcja). Miejscem zbiórki wszystkich spotkań jest CAL Czasoprzestrzeń (Sala Żółta), Na wydarzenia, poza finałowym spotkaniem otwartym, obowiązują zapisy przez maila teatrczterech@gmail.com lub telefon: 696 024209.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram
 • 26.11 | 11:00-14:00
  Plastyka ciała. Site specific
  prowadzenie: Ewelina Dac, Monika Ćma 
 • 3.12 | 11:00-14:00
  Kształt słowa
  prowadzenie: Justyna Oleksy, Maciej Makosch 
 • 9.12 | 11:00-14:00
  Dotyk sztuki. Spacer sensoryczny
  prowadzenie: dr Agata Iżykowska-Uszczyk 
 • 10.12 | 11:00-14:00
  Ścieżki sztuki. Pokaz etiud
  prowadzenie: Teatr Czterech 
Projekt realizowany jest w ramach Edycji 33. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.