Menu

WWW, czyli Widzialna Wielka Wyspa. Cykl spacerów teatralnych

WWW, czyli Widzialna Wielka Wyspa. Cykl spacerów teatralnych

W jaki sposób przestrzeń miejska może pobudzać wyobraźnię i nabierać nowych znaczeń dzięki naszej obecności? Mieliśmy/-ałyśmy szansę się przekonać podczas listopadowo-grudniowych warsztatów teatralno-performatywnych na Wielkiej Wyspie. Wspólnie z grupą „Teatr Czterech”, wydeptaliśmy/-łyśmy własne ścieżki sztuki w znanych wrocławskich okolicach! 

Cykl wydarzeń rozpoczęło spotkanie integracyjne – 26 listopada w Czasoprzestrzeni, poszukaliśmy/-łyśmy w ruchu odpowiedzi na pytanie, jaki wpływ na nasze ciało ma dane miejsce. Inspiracją do działań artystycznych okazały się ,,zatrzymane w ruchu’’ rzeźby Magdaleny Abakanowicz. 

Następne ruszyliśmy/-łyśmy na spacer poświęcony językowej refleksji nad okolicami Wielkiej Wyspy. Parkowa, Grunwaldzka, Pergola, Park Rzeźb, Wajdy… dzięki synestezyjnym skojarzeniom przekonaliśmy/-łyśmy się, czy nazwy ulic, parków i skwerów mogą mieć konkretny kształt. Podczas drugiego, sensorycznego spaceru, naszymi przystankami były osiedlowe rzeźby i pomniki. Wędrując wolnym krokiem, odkryliśmy/-łyśmy to, co dotychczas mogło nam umykać w miejskim pośpiechu. Doświadczenia zebrane w trakcie warsztatów przekuto w sztukę podczas finałowego spotkania. Ponownie przeszliśmy/-łyśmy trasę spaceru sensorycznego, jednak tym razem to uczestnicy i uczestniczki poprowadzili/-ły nas, prezentując w wybranych miejscach własne etiudy. 

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram
 • 26.11 | 11:00-14:00
  Plastyka ciała. Site specific
  prowadzenie: Ewelina Dac, Monika Ćma 
 • 3.12 | 11:00-14:00
  Kształt słowa
  prowadzenie: Justyna Oleksy, Maciej Makosch 
 • 9.12 | 11:00-14:00
  Dotyk sztuki. Spacer sensoryczny
  prowadzenie: dr Agata Iżykowska-Uszczyk 
 • 10.12 | 11:00-14:00
  Ścieżki sztuki. Pokaz etiud
  prowadzenie: Teatr Czterech 
Projekt realizowany był w ramach Edycji 33. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.