Menu

Wielokawa. Wielopokoleniowe smakowanie chwil dla siebie

Wielokawa. Wielopokoleniowe smakowanie chwil dla siebie

Rodzinne wędrówki, warsztaty aromaterapii i gofrowe przyjęcie – jesień była dla uczestników i uczestniczek projektu „Wielokawa” idealnym czasem na refleksję i regenerację. Razem z Adaminą Zielińską zapraszałyśmy rodziców, opiekunki, opiekunów oraz dzieci na rozwojowe spotkania pełne ciepła i wsparcia.

Wiele pokoleń, wiele doświadczeń i sposobów na sprawowanie opieki, ale też na odpoczynek. Podczas cyklu spotkań na osiedlach Swojczyce-Strachocin-Wojnów oraz Kowale, przy wsparciu ekspertek i przy kubku gorącej kawy czy herbaty rozmawiałyśmy i rozmawialiśmy o wychowywaniu dzieci i o tym, jak w rodzicielstwie zadbać o siebie. Od października do grudnia odbywały się wędrówki, pobudzające zmysły oraz ukazujące potencjał terenów osiedlowych warsztaty i wspólne gotowanie! 

Do współpracy przy spotkaniach zaproszone zostały ekspertki z różnych dziedzin, co pozwoliło na wymianę doświadczeń z wielu obszarów oraz wzmocniło poczucie własnych kompetencji w opiece nad dziećmi. 

Tematyka warsztatów została dobrana do potrzeb opiekunów na podstawie informacji zasłyszanych na klubie malucha, w przedszkolu, informacji przeczytanych na lokalnych forach internetowych oraz rozmów prowadzonych na placach zabaw i spacerach.  

Co ważne, inicjatorka zadbała o przyjazną formę warsztatów

W każdym z miejsc została przygotowana strefa dla dzieci, w której był dostęp do bezpiecznych zabawek. Towarzystwo rówieśników i możliwość swobodnej aktywności pozwalało wydłużyć czas spokoju dziecka. Dostępny był cichy kąt na wypoczynek, miejsce do nakarmienia czy nocnik. Miejsca spotkań były dostępne dla wózków dziecięcych, wyposażone w dywany, wygodne siedziska i kanapy. 

W trakcie wszystkich spotkań realizatorka zbierała od uczestniczek i uczestników informacje o przyjaznych dla rodzin miejscach na osiedlach Swojczyce-Strachocin-Wojnów oraz Kowale. W efekcie powstała specjalna mapa, którą w wersji elektronicznej możecie podejrzeć i ściągnąć przyciskiem po lewej stronie. 

O projekcie możecie się również dowiedzieć więcej z profilu Wielokawy.  

Kliknij na tytuł i sprawdź szczegóły spotkań!
27.10 | 11:00-13:00
Przebodźcowanie wśród pokoleń

Podczas spotkania terapeutka integracji sensorycznej opowiedziała o kontroli bodźców płynących z otoczenia i ich wpływie na dzieci i opiekunów. Opiekunki i opiekunowie dzieci do 6. roku życia dowiedzieli się, jak aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami, wspierając ich rozwój zmysłów i jednocześnie nie przemęczając siebie.

 • prowadzenie: Joanna Lewowska
 • miejsce: CAL Kowale, ul. Ełcka 34 Wrocław (teren przystosowany dla wózków i osób z niepełnosprawnością ruchową)
29.10 | 11:00-13:00
Ruszmy się razem! Jak wykorzystać infrastrukturę osiedla dla zdrowia

Podczas pierwszej z wędrówek fizjoterapeutka wytłumaczył, jak wzmacniać mięśnie i poprawić wydolność, świetnie się przy tym bawiąc. Przyjrzeliśmy się także atrakcjom lokalnego parku.

 • prowadzenie: Joanna Lewowska
 • miejsce: Park Kolumba, Osiedle Olimpia Port / Swojczycki Park Czarna Woda
3.11 | 11:00-13:00
Uroginekologia dla wszystkich

O terapii uroginekologicznej, nietrzymaniu moczu, konsekwencjach porodów i o tym, że diagnostyka oraz leczenie są ważne w każdym wieku opowiedziała fizjoterapeutka uroginekologiczna.

 • prowadzenie: Liliana Brdys
 • miejsce: CAL Rewir Twórczy, ul. Swojczycka 108 Wrocław (teren przystosowany dla wózków i osób z niepełnosprawnością ruchową)
5.11 | 11:00-13:00
Ruszmy się razem! Jak wykorzystać infrastrukturę osiedla dla zdrowia

Podczas drugiej z wędrówek fizjoterapeutka wytłumaczył, jak wzmacniać mięśnie i poprawić wydolność, świetnie się przy tym bawiąc oraz poznając potencjał lokalnego parku.

 • prowadzenie: Joanna Lewowska
 • miejsce: Swojczycki Park Czarna Woda
10.11 | 11:00-13:00
Co ja czuję? Warsztaty z aromaterapii

Co może nas pobudzić do działania, a co może nas wyciszyć? Na co uważać, stawiając pierwsze kroki w aromaterapii i jak ta praktyka może pomóc w walce z pierwszymi oznakami przeziębienia? Tego dowiedzieliśmy się na piątkowych warsztatach dla opiekunek/-ów i dzieci w każdym wieku.

 • prowadzenie: Kinga Jasińska
 • miejsce: CAL Kowale, ul. Ełcka 34 Wrocław (teren przystosowany dla wózków i osób z niepełnosprawnością ruchową)
24.11 | 11:00-13:00
Jak wytrzymać z trzylatkiem? Rozwój emocjonalny i społeczny dzieci do 3. roku życia

O zachowaniach i reakcjach dziecka z naukowego punktu widzenia. Warsztat przygotowany był przez psycholożkę pozwoli zrozumieć, skąd biorą się pewne zachowania u dzieci i jak działać w sytuacjach kryzysowych.

 • prowadzenie: Agata Stokłosa
 • miejsce: CAL Kowale, ul. Ełcka 34 Wrocław (teren przystosowany dla wózków i osób z niepełnosprawnością ruchową)
7.12 | 16:00-19:00
Lubię placki! Rodzinne gotowanie i smakowanie. Potlockparty z plackami i goframi w tle

Finałowe, integracyjne spotkanie przy kawie i słodkościach! Wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy drożdżowe racuchy, wegańskie gofry z fasoli, bezglutenowe placuszki i pancakes, które są hitem w Lokalnym Klubie Malucha. Było pysznie, odżywczo i, co najważniejsze, rodzinnie.

 • miejsce: CAL Rewir Twórczy, ul. Swojczycka 108 Wrocław (teren przystosowany dla wózków i osób z niepełnosprawnością ruchową)

Galeria zdjęć
Projekt realizowany był w ramach Edycji 33. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.