Menu

Wiosna dźwiękiem, słowem i obrazem tworzona

Wiosna dźwiękiem, słowem i obrazem tworzona

Czy macie czasem ochotę zrobić coś twórczego, ale nie wiecie, jaką dokładnie aktywność wybrać? Projekt, który szykuje grupa mieszkańców i mieszkanek Psiego Pola – grupa nieformalna Radośni Polanie, może okazać się pomocna!

Sześć zaplanowanych spotkań będą okazją, by otulić się kojącym dźwiękiem w trakcie warsztatów gry na instrumentach relaksacyjnych, podszkolić swoją władzę nad słowem na kursie kreatywnego pisania oraz rozwinąć umiejętności plastyczne na zajęciach z tworzenia mandali. Podsumowaniem wszystkich spotkań będzie kolorowy, ożywczy, prawdziwie wiosenny koncert połączony z wernisażem prac powstałych w cyklu warsztatowym.

Utwory literackie i obrazy wykonane przez uczestników i uczestniczki zostaną zaprezentowane na integracyjnym wernisażu, który zakończy się wiosennym koncertem. Radośni Polanie, osadzając projekt w lokalnej społeczności, chcą ugruntować sąsiedzki wymiar sztuki i pokazać, że jest na nią miejsce nie tylko w wielkich galeriach, ale i za naszym osiedlowym rogiem. Poznajmy się w twórczym działaniu!

Grupa swoimi działaniami pragnie podkreślić, że artyst(k)a jest w każdym z nas, a okres budzącej się do życia przyrody to idealne okoliczności, by tę część siebie uaktywnić. Radośni Polanie, silnie osadzając projekt w lokalnej społeczności, pragną ugruntować sąsiedzki wymiar sztuki i pokazać, że jest na nią miejsce nie tylko w wielkich galeriach, ale i za naszym osiedlowym rogiem.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć harmonogram
 • 12.05, 17:00-19:00
  Wiosna słowem tworzona – warsztaty kreatywnego pisania cz.2 dla osób dorosłych
  prowadzenie: Maja Gulka
 • 17.05, 17:30-19:30
  Wiosna obrazem tworzona – warsztat tworzenia wiosennych mandali z motywem roślinnym gr.1
  prowadzenie: Paulina Partyka
 • 31.05, 17:30-19:30
  Wiosna obrazem tworzona – warsztat tworzenia wiosennych mandali z motywem roślinnym gr.2
  prowadzenie: Paulina Partyka
 • 10.06, 17:00-18:00
  Finałowy wernisaż prac uczestników z wiosennym koncertem trzech muzyków

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Dziennym Domu Pomocy „Pogodna Jesień” przu ul. Litewskiej 20. Na spotkania (oprócz finałowego koncertu) obowiązują zapisy przez maila radosnipolanie@gmail.com.

Projekt został wybrany w Edycji 31. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.