Wytchnieniowo, artystycznie, multisensorycznie. Spotkania dla opiekunów dzieci z zespołem Downa
Dzieci z Zespołem Downa słyną z bycia towarzyskimi, wrażliwymi, ale i niebywale energicznymi. Wiedzą o tym doskonale autorki projektu, które zaprosiły rodziców na spotkania wspólnego łapania oddechu.
Opieka nad dziećmi z trisomią 21 to oprócz wielu radości także liczne rehabilitacje, zajęcia, terapie, które często wiążą się ze skomplikowaną domową logistyką. Trudno znaleźć chwilę na oddech w codziennym zabieganiu, a ciepła kawa przemienia się w „ice coffee” sączone do wieczora. Znając sytuację „od podszewki” autorki projektu wpadły na znakomity pomysł połączenia przyjemnego z pożytecznym.
W sąsiadujących ze sobą salach odbywały się sprzyjające wyciszeniu i regeneracji warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych oraz zajęcia umuzykalniające z elementami sensoplastyki i integracji sensorycznej dla najmłodszych. Podwójna przestrzeń dała obu grupom dużo swobody, która umożliwiła pełne oddanie się artystycznym, dobrze nastrajającym działaniom!
Wszystkie spotkania prowadzone przez Anetę Stelmach, Sandrę Ryczek, Paulinę Stachowicz i Małgorzatę Smyk odbyły się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA, sercu obszaru Psie Pole-Zawidawie.
Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram spotkań
- 28.10 | 15:00-17:00
Szydełkowanie dla dorosłych / Muzyka, integracja sensoryczna, arteterapia dla dzieci - 18.11 | 15:00-17:00
Makrama dla dorosłych / Muzyka, integracja sensoryczna, arteterapia dla dzieci - 25.11 | 15:00-17:00
Wyszywanie dla dorosłych / Muzyka, integracja sensoryczna, arteterapia dla dzieci