Menu

Z pieśnią na ustach! – wrocławski senior na ludowo

Z pieśnią na ustach! – wrocławski senior na ludowo

Nieformalna grupa „ZmuzykujMY to razem” zaprosi wszystkich seniorów i seniorki z Wrocławia do wspólnego śpiewania i integracji.

Podczas warsztatów wokalnych z towarzyszeniem akordeonu, uczestnicy i uczestniczki wybierają i opracowują repertuar pieśni ludowych i popularnych piosenek polskich. Cotygodniowe, sobotnie spotkania, są otwarte dla wszystkich, również tych niemających dotąd styczności z kolektywnym muzykowaniem. Seniorzy/-ki z Nadodrza oraz Ołbina sami wybiorą i opracują repertuar pieśni ludowych czy popularnych piosenek polskich.

Śpiewać każdy może

Spotkania są okazją, by nie tylko udoskonalić swój warsztat wokalny, ale także popracować nad dykcją, interpretacją tekstu czy ruchem scenicznym. Zwieńczeniem działań będzie koncert – w zależności od warunków pogodowych – w Parku Stanisława Tołpy lub w jednym z otwartych miejsc na terenie obszaru Śródmieścia.

Celem inicjatywy jest nie tylko integracja seniorów i seniorek z tego terenu, ale także poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego dzięki aktywnościom, które w realny sposób angażują umysł i ciało.

Cotygodniowe, sobotnie spotkania odbywać się będą w Akademii Dźwięku Legato przy ul. Jedności Narodowej. Spotykamy się co sobotę od 15 kwietnia do 17 czerwca!

Jak dołączyć do zajęć?

Na warsztaty można zgłaszać się telefonicznie oraz mailowo. Zgłoszenia przyjmujemy w trakcie trwania całego cyklu warsztatowego.

Projekt realizowany jest w ramach Edycji 31. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.