Menu

Z pieśnią na ustach! – wrocławski senior na ludowo

Z pieśnią na ustach! – wrocławski senior na ludowo

Nieformalna grupa „ZmuzykujMY to razem” zaprosiła wszystkich seniorów i seniorki z Wrocławia do wspólnego śpiewania i integracji.

Cotygodniowe, sobotnie spotkania, były otwarte dla wszystkich, również tych niemających dotąd styczności z kolektywnym muzykowaniem. Podczas warsztatów wokalnych z towarzyszeniem akordeonu, udało nam się wybrać i opracować repertuar pieśni ludowych i popularnych piosenek polskich.

Śpiewać każdy może

Spotkania stały się okazją, by nie tylko udoskonalić swój warsztat wokalny, ale także popracować nad dykcją, interpretacją tekstu czy ruchem scenicznym. Zwieńczeniem działań był koncert, który dzięki fantastycznej, czerwcowej pogodzie udało się zorganizować w Parku Stanisława Tołpy.

Celem inicjatywy była nie tylko integracja seniorów i seniorek z tego terenu, ale także poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego dzięki aktywnościom, które w realny sposób angażują umysł i ciało.

Cotygodniowe, sobotnie spotkania odbywały się w Akademii Dźwięku Legato przy ul. Jedności Narodowej – co sobotę od 15 kwietnia do 17 czerwca.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 31. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.