Menu

Głosy ze świata. Jak odpowiedzieć na kryzys w kulturze?

Głosy ze świata. Jak odpowiedzieć na kryzys w kulturze?

Publikacja stworzona w pierwszych tygodniach rozprzestrzeniania się COVID-19 jest zbiorem refleksji na temat stanu kultury i przewidywaniami wobec kierunku rozwoju współczesnego świata, które napisane zostały przez dwadzieścia osób z piętnastu państw.

To przede wszystkim dziennik zbierający wiele punktów widzenia, to świadectwo konkretnego, specyficznego czasu, przypadającego na początek globalnego kryzysu niweczącego wiele planów oraz możliwości bezpośrednich spotkań i działań międzynarodowych. Autorzy odpowiedzi na sześć kluczowych pytań zastanawiając się w nich, w jaki sposób w dobie pandemii toczy się życie kulturalne w ich krajach oraz o to, jak widzą przyszłość kultury, gdy zagrożenie minie. Kluczowe okazały się dynamiczne i szybko napływające odpowiedzi podkreślające kryzysowy charakteru tej publikacji.

Rozmówcy to zarówno artyści/ki, jak i menedżerowie kultury związani od lat z najważniejszymi instytucjami na świecie. Wśród nich znaleźli się: Matti Allam, Marko Brumen, Vladimir Rukavina, Barbara Švrljuga Hergovich, Ana Čižauskienė, Philipp Dietachmair, Eva-Maria Gräfer, Petra Housková, Caroline Kadziola, Dominika Kawalerowicz, Yuliia Khomchyn, Shuji Kogi, Fredrik Lindegren, Rolf Norås, Iwona Ogrodzka, Lidija Pisker, Anna Potyomkina, Vladimir Rukavina, Oliver Spatz, Ewa Stróżczyńska-Wille, Barbara Švrljuga Hergovich, Rosella Tarantino, Myroslav Trofymuk Junior, Natalie Wasserman, Oleksandr Vynogradov, Anastasiia Yevsieieva oraz Lene Øster.

Wróć do listy
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.