Zmiana kultury a kultura zmiany
Publikacja podsumowuje kilkunastomiesięczną pracę wyłonionego w ramach konkursu badawczego zespołu w składzie: Martyna Picheta, Daria Łabaj, Maria Dąbrowska i Rafał Hydzik, który postanowił wrocławską kulturę zbadać w kontekście nowych technologii i ich użyteczności w działaniu wrocławskich instytucji.
Moment ogłoszenia wyników zbiegł się w czasie z wybuchem pandemii, co sprawiło, że zagadnienia poruszane projekcie zostały jeszcze bardziej dookreślone. Zespół skupił się na redefiniowaniu pojęć związanych z uczestnictwem w kulturze, wyzwaniach związanych z prowadzeniem zespołu w trybie zdalnym, nowych polach działania programowego w Internecie, a także emocjach, które u pracownic i pracowników wrocławskich instytucji wywołała pandemiczna zmiana.
Badanie będące podstawą niniejszego raportu zostało przeprowadzone w pierwszym półroczu 2020 roku. Przyglądamy się w nim działalności online ośmiu wrocławskich instytucji kultury: Teatru Muzycznego Capitol, Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Strefie Kultury Wrocław, Ośrodka Działań Twórczych Światowid, Muzeum Współczesnego Wrocław, Galerii Sztuki Współczesnej BWA Wrocław, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Wrocławskiego Domu Literatury.
Wróć do listy