Menu

Agata Żychlińska

Agata Żychlińska

  • Termin wyjazdu: Maj 2024
  • Kierunek:: Giza, Egipt
  • Dziedzina: malarstwo
  • Partner: Empower Her Art Forum


Wrocławska malarka, przy wsparciu Kultury Mobilnej, zaprezentuje autorskie prace malarskie na wystawie w The Grand Egyptian Museum w trakcie drugiej edycji międzynarodowego forum Empower Her (Empower Her Art Forum). Organizatorem wydarzenia jest egipsko-międzynarodowe przedsiębiorstwo społeczne, którego działalność poświęcona jest kobiecej twórczości. Wystawa w Gizie prezentować będzie twórczość kobiet z 45 krajów, a obrazy Agaty będą częścią reprezentacji pawilonu polskiego tworzonego przy współpracy kuratorskiej Alicji Pruchniewicz. Warto wspomnieć, że mobilność w tym kierunku geograficznym jako Wrocławski Instytut Kultury wspieramy po raz pierwszy.

O artystce: absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swojej twórczości operuje głównie formą i kształtem, a w warstwie teoretycznej licznymi metaforami i symbolami. Prace Agaty nawiązują m.in. do popkultury, filozofii przyrody, spirytualizmu, współcześnie pojmowanego feminizmu. Swoją działalność traktuje jako sposób refleksji nad ogromem zjawisk i bodźców kształtujących relacje człowieka z resztą świata a każda praca jest dla niej oddzielną o tym opowieścią.

Twórczość jej jest zróżnicowana, i nie zamyka się sztywno w ramach „swojego stylu” dlatego też, w pracach artystki można doszukać się echa surrealizmu, realizmu, kubizmu, op – artu, ekspresjonizmu czy stylu komiksowego Miesza różne techniki oraz konwencje, nieustannie szukając nowych środków wyrazu oraz materii z którą może pracować. Tworzy cyklami, które zazwyczaj tworzone są symultanicznie. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.