Menu

 Katerina Kouzmitcheva

 Katerina Kouzmitcheva

  • Termin wyjazdu: Wrzesień 2024
  • Kierunek: Braga, Portugalia
  • Dziedzina: fotografia
  • Partner: Encontros da Image

Mieszkająca we Wrocławiu Katerina Kouzmitcheva, dzięki wsparciu Kultury Mobilnej, weźmie udział w 34. edycji Encontros da Image – Międzynarodowym Festiwalu Fotografii i Sztuk Wizualnych w Bradze w Portugalii. W trakcie weekendu innaugurującego wydarzenie, białoruska fotografka otworzy swoją indywidualną wystawę My Hut Is On The Edge. W tym projekcie wizualizuje tradycyjne przysłowia z różnych języków odnoszące się do unikania i dbania o własne interesy za pomocą scenariuszy fikcyjnych. 

Białoruska fotografka, mieszkającą we Wrocławiu, pracującą na przecięciu gatunków, fotografii dokumentalnej i artystycznej. W swoich projektach eksploruje temat interakcji międzyludzkich i systemów politycznych, pamięci konstruującej tożsamość, kwestii kobiecych ról płciowych. Katerina uzyskała licencjat z prawa gospodarczego. Jest absolwentką Petersburskiej Akademii Fotografii Dokumentalnej i Artystycznej „Fotografika”, posiada tytuł magistra sztuk pięknych Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Od niedawna jest studentką Instytutu Kreatywnej Fotografii w Opawie w Czechach. Katerina jest laureatką międzynarodowych konkursów fotograficznych TIFA i BIFA, stypendystką Gaude Polonia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członkinią międzynarodowego stowarzyszenia fotoreporterów WOMEN PHOTOGRAPH. Jej prace są publikowane w Bird in Flight, Monovisions, Dodho i innych. 

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.