Menu

¡Hola! Jak się masz? Polsko-hiszpańskie warsztaty kreatywne

¡Hola! Jak się masz? Polsko-hiszpańskie warsztaty kreatywne

Sztuka, nauka, dyskusje i wspólne tańce – tego lata poznawaliśmy świat wyrazistej i pasjonującej kultury hiszpańskojęzycznej! 

Jose Castillo, rodowity Kubańczyk mieszkający na Ołbinie, chcąc podzielić się z nami miłością do swojej kultury zaplanował kilka artystyczno-edukacyjnych, integrujących spotkań. We współpracy z Kreatywnym Studiem Językowym Perpedual, zapraszał na naukę języka w nietuzinkowy, przyjazny i zdecydowanie skuteczny sposób! 

Podczas pierwszego warsztatu, który odbył się w siedzibie Plac Grunwaldzki OD NOWA, praktyczne zwroty w języku hiszpańskim trenowaliśmy podczas malarstwa intuicyjnego. Jak wskazuje nazwa tej formy sztuki, do jej uprawiania nie były wymagane żadne plastyczne umiejętności! Drugie warsztaty – kulinarne, były okazją do ugotowania najpopularniejszych amerykańsko-łacińskich potraw, takich jak congris (ryż z fasolą), picadillo (kubańskie mięso mielone) czy stworzenia bezalkoholowej wersji najbardziej znanego drinka świata, czyli mojito. Oczywiście przy stole używaliśmy nazw i poleceń po hiszpańsku! 

Na finał odbył się plenerowy panel dyskusyjny na temat migracji oraz podobieństw i różnic międzykulturowych. A zaraz po nim, w gorącą sierpniową niedzielę odbyła się huczna latino potańcówka w Parku Tołpy! 

Efektem warsztatów jest również broszurka połączona ze słownikiem zawierającym najważniejsze w tematach poruszanych podczas wydarzeń słowa.

Kliknij, aby sprawdzić harmonogram
 • 29.07 | 11:00-13:30
  Kreatywne, polsko-hiszpańskie warsztaty artystyczne
  Plac Grunwaldzki OD NOWA, ul. Curie-Skłodowskiej 63a
 • 5.08 | 11:00-13:30
  Kreatywne, polsko-hiszpańskie warsztaty kulinarne
  Stowarzyszenie Żółty Parasol i Partnerzy (sala warsztatowa)
 • 13.08 | 17:00-19:30
  Międzykulturowe rozmowy i wielka potańcówka latino
  Park Stanisława Tołpy
  wstęp wolny
Projekt zrealizowany został w ramach 32. edycji Mikrograntów.
Galeria zdjęć (kliknij obrazek, aby powiększyć)
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.