Menu

Z pieśnią na ustach! Wrocławski senior kolęduje

Z pieśnią na ustach! Wrocławski senior kolęduje

Pastorałki, kolędy i inne piosenki świąteczne – grupa ,,Zmuzykujmy To Razem’’ zaprasza seniorów i seniorki do wspólnego śpiewania w jesienno-zimowej aurze. Cykl pięciu spotkań będzie okazją do zgłębienia technik wokalnych, ale przede wszystkim do poznania się w przyjaznej atmosferze – a to wszystko przy akompaniamencie akordeonu!

Projekt jest kontynuacją tegorocznych, wiosenno-letnich działań grupy w ramach Mikrograntów pod hasłem „Z pieśnią na ustach! Wrocławski senior na ludowo”. Tego sezonu repertuar wspólnych śpiewów musiał się zmienić – w końcu zbliżają się święta! Podczas pięciu spotkań uczestnicy i uczestniczki popracują nad dykcją, interpretacją tekstu, techniką oddechu oraz prezentacją sceniczną. Nie jest tajemnicą, że śpiew poprawia samopoczucie – szczególnie wspólnotowy! Dzięki projektowi poprawimy więc swoją kondycję psychiczną i fizyczną, redukując stres i ciesząc się nowymi znajomościami.  

Kierownictwo zespołu obejmie zawodowy akordeonista, a zajęcia wokalne poprowadzi dyplomowany nauczyciel śpiewu. Spotkania zwieńczy koncert finałowy, podczas którego zaprezentowany zostanie repertuar wypracowany w trakcie warsztatów. Grupa przewiduje także opiekę psychologiczną, by w komfortowych warunkach przystąpić do występu.  

Na spotkania obowiązują zapisy, które wystartowały 16.10 (obowiązuje kolejność zgłoszeń) przez telefon: nr 665 538 654/ 603 576 980 lub maila: seniornaludowo@gmail.com. Do projektu można przystąpić przez cały okres jego trwania. 

Harmonogram
 • 28.10, 4.11, 18.11, 25.11, 2.12 (soboty) | 12:00-13:30 
  Z pieśnią na ustach! Wrocławski senior kolęduje – warsztaty  
  prowadzenie: Krzysztof Rayski, Klaudiusz Leśniak 
  miejsce: Akademia Dźwięku Legato przy ul. Jedności Narodowej 93 (miejsce przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób słabowidzących. W pobliżu szkoły znajduje się przystanek tramwajowy) 
 • 9.12
  Koncert finałowy
  szczegóły wkrótce!
Projekt realizowany jest w ramach Edycji 33. Mikrograntów.
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.