Menu

Znamy wyniki naboru Wrocławskiego Programu Wydawniczego 

Wielowątkowa powieść o przemianach polskiego społeczeństwa, zbiór esejów na temat okruchów codzienności, opowieść o życiu młodej kobiety w cieniu historycznych zawirowań, poetycka podróż przez najtrudniejsze ludzkie doświadczenia i pismo poświęcone teatralnemu offowi – poznaliśmy 12 tytułów książek i czasopism, które otrzymają dofinansowanie w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości: z ogromną przyjemnością ogłaszamy nabór dodatkowy do Wrocławskiego Programu Wydawniczego, który potrwa od 1 do 15 marca 2024 roku.  

Wrocławski Program Wydawniczy swoją działalność rozpoczął w 2016 roku jako jeden z elementów obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Do 2021 roku prowadzony był przez Strefę Kultury Wrocław, a od 2022 roku trafił „pod skrzydła” Wrocławskiego Instytutu Kultury. Cele WPW pozostały jednak niezmienne: jego głównym zadaniem jest wspieranie wydawców podejmujących tematy związane z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem, których działania nie mieszczą się w ramach komercyjnego rynku wydawniczego. Pomysły na publikacje można zgłaszać w dwóch kategoriach: mogą być nimi książki poświęcone Wrocławiowi lub regionowi albo czasopisma o profilu kulturalno-artystycznym prezentujące dowolną dziedzinę twórczości.  

W ramach naboru na rok 2024 do programu zgłoszono 21 wniosków 

Po etapie oceny formalnej i oceny eksperckiej pod obrady Komisji Konkursowej trafiło 16 zgłoszeń. Spośród nich jurorzy, opierając się na ocenach ekspertów, powiązaniu publikacji z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem oraz potencjale promocyjnym dla miasta i regionu, zadecydowali o przyznaniu wkładu finansowego 12 projektom.  

Książki 

Czasopisma 

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naborze dodatkowym Wrocławskiego Programu Wydawniczego, który potrwa od 1 do 15 marca

Aktualności / Wrocławski Program Wydawniczy

Wrocławski Program Wydawniczy wesprze kolejne książki i czasopisma. Nabór trwa!

W piątek rozpoczął się nabór dodatkowy do tegorocznej odsłony Wrocławskiego Programu Wydawniczego – mechanizmu, który wspiera publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism. Wnioski przyjmowane będą do 15 marca.

Nadchodzi kolejny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego – edycja 2024 już w listopadzie

W listopadzie odbędzie się nabór do kolejnej edycji Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: mechanizm ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.