Menu

Ruszył nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego!

Od 1 do 30 listopada trwa tegoroczny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Przez cały miesiąc czekamy na zgłoszenia publikacji niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez nas programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism.

Wrocławski Program Wydawniczy działalność rozpoczął w 2016 roku jako jeden z elementów obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Cele WPW pozostają od tego czasu niezmienne: jego głównym zadaniem jest animowanie niekomercyjnej działalności wydawniczej skupionej wokół wrocławskiej i dolnośląskiej tematyki.

Pomysły na publikacje można zgłaszać w dwóch kategoriach: mogą być nimi książki poświęcone Wrocławiowi lub regionowi albo prezentujące dowolną dziedzinę twórczości czasopisma o profilu kulturalno-artystycznym.

Nadchodzący nabór potrwa do 30 listopada

W 2023 roku proces aplikacji po raz kolejny realizowany będzie całkowicie elektronicznie: wszystkie wnioski i załączniki złożyć będzie można za pomocą e-formularza, bez konieczności dostarczania fizycznych kopii wymaganych dokumentów. Już od zeszłego roku możliwe jest aplikowanie o wsparcie nie tylko czasopism wydawanych „w papierze”, ale i oznaczonej numerem ISSN prasy elektronicznej, wzbogacającej ofertę kulturalną miasta i regionu, której wydawcy działają we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku. Podczas nadchodzącego naboru jeden wydawca będzie mógł złożyć maksymalnie 3 projekty w każdej kategorii (książka lub czasopismo).

Kliknij tutaj, aby sprawdzić szczegóły i zgłosić swoją propozycję

Dotychczas w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego ukazało się kilkaset publikacji książkowych i prasowych, m.in. „Rita Baum”, „Chidusz”, „Magazyn Materiałów Literackich Cegła”, „Rock we Wrocławiu”, „Sztuka podręczna Wrocławia” czy „Orbis Wratislaviae”. Podczas edycji 2023 wsparcie otrzymało 17 projektów książek i czasopism, których wydanie dofinansowane zostało łączną kwotą niemal 350 000 złotych.

Aktualności / Wrocławski Program Wydawniczy

Wrocławski Program Wydawniczy wesprze kolejne książki i czasopisma. Nabór trwa!

W piątek rozpoczął się nabór dodatkowy do tegorocznej odsłony Wrocławskiego Programu Wydawniczego – mechanizmu, który wspiera publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism. Wnioski przyjmowane będą do 15 marca.

Znamy wyniki naboru Wrocławskiego Programu Wydawniczego 

Wielowątkowa powieść o przemianach polskiego społeczeństwa, zbiór esejów na temat okruchów codzienności, opowieść o życiu młodej kobiety w cieniu historycznych zawirowań, poetycka podróż przez najtrudniejsze ludzkie doświadczenia i pismo poświęcone teatralnemu offowi – poznaliśmy 12 tytułów książek i czasopism, które otrzymają dofinansowanie w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego!

Nadchodzi kolejny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego – edycja 2024 już w listopadzie

W listopadzie odbędzie się nabór do kolejnej edycji Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: mechanizm ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.