Menu

Wrocławski Program Wydawniczy wesprze kolejne książki i czasopisma. Nabór trwa!

W piątek rozpoczął się nabór dodatkowy do tegorocznej odsłony Wrocławskiego Programu Wydawniczego – mechanizmu, który wspiera publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism. Wnioski przyjmowane będą do 15 marca.


Dobra wiadomość dla wydawców, którzy nie zdążyli wziąć udział w listopadowym naborze do Wrocławskiego Programu Wydawniczego – do połowy marca Wrocławski Instytut Kultury przyjmuje wnioski w ramach naboru drugiej szansy! Proces aplikacji po raz kolejny realizowany jest całkowicie elektronicznie: wszystkie wnioski i załączniki złożyć można za pomocą e-formularza, bez konieczności dostarczania fizycznych kopii wymaganych dokumentów. Już od zeszłego roku możliwe jest aplikowanie o wsparcie nie tylko czasopism wydawanych „w papierze”, ale i oznaczonej numerem ISSN prasy elektronicznej, wzbogacającej ofertę kulturalną miasta i regionu, której wydawcy działają we Wrocławiu lub na Dolnym Śląsku.

W ramach jesiennej tury WPW, po etapie oceny formalnej i oceny eksperckiej, pod obrady Komisji Konkursowej trafiło 16 zgłoszeń. Spośród nich jurorzy, opierając się na ocenach ekspertów, powiązaniu publikacji z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem oraz potencjale promocyjnym dla miasta i regionu, zadecydowali o przyznaniu wkładu finansowego 12 projektom: 7 książek i 5 czasopism. Łączna pula dofinansowań na rok 2024 wyniosła (jak do tej pory) blisko 260 000 złotych.


Wydawców zainteresowanych udziałem w naborze zapraszamy na konsultacje, które odbędą się 11 marca (poniedziałek) między 16:00 a 18:00. W konsultacjach można wziąć udział stacjonarnie w klubokawiarni Barbara (ul. Świdnicka 8b) lub telefonicznie – w obu przypadkach po wcześniejszym zgłoszeniu zainteresowania za pośrednictwem wiadomości e-mail (na adres: agnieszka.marcinowska@instytutkultury.pl) bądź telefonu (+48 501 215 064).

Aktualności / Wrocławski Program Wydawniczy

Znamy wyniki naboru Wrocławskiego Programu Wydawniczego 

Wielowątkowa powieść o przemianach polskiego społeczeństwa, zbiór esejów na temat okruchów codzienności, opowieść o życiu młodej kobiety w cieniu historycznych zawirowań, poetycka podróż przez najtrudniejsze ludzkie doświadczenia i pismo poświęcone teatralnemu offowi – poznaliśmy 12 tytułów książek i czasopism, które otrzymają dofinansowanie w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego!

Nadchodzi kolejny nabór do Wrocławskiego Programu Wydawniczego – edycja 2024 już w listopadzie

W listopadzie odbędzie się nabór do kolejnej edycji Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Podstawowe założenia pozostają takie same: mechanizm ma wspierać publikację niekomercyjnych pozycji związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. W ramach organizowanego przez Wrocławski Instytut Kultury programu dofinansowanie mogą otrzymać zarówno wydawcy książek, jak i czasopism.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.