Menu

Przemysł domowy – kreatywne warsztaty ze Stancą Soare

Przemysł domowy – kreatywne warsztaty ze Stancą Soare

Pierwsze spotkanie serii bezpłatnych kreatywnych warsztatów, które poprowadzi rumuńska artystka, Stanca Soare. Artystka zaprasza do wspólnych poszukiwań przydatnych pozostałości w najbliższym otoczeniu. Badając kształty, faktury i cechy przedmiotów, nadamy naszym znaleziskom nowe funkcje.

23 maja w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) czeka nas spotkanie zapoznawcze. Stanca zaprezentuje swoją praktykę artystyczną i poprowadzi grupową dyskusję o „przemyśle domowym”. Zebrane osoby będą miały okazję by przyjrzeć się cennym, porzuconym skarbom gospodarstwa domowego, które codziennie mijamy spacerując przez miasto. Będzie też zadanie domowe!

Przemysł domowy

Stanca Soare przyjedzie do Wrocławia na miesięczną rezydencję, podczas której 23, 30 maja i 6, 13 i 17 czerwca przeprowadzi serię bezpłatnych spotkań kreatywnych. Podczas swojego pobytu chce skupić się na temacie przemysłu domowego – pojęcia przeciwstawnego do rzemiosła, które zostało opisane przez Zaharię Floricę, założycielkę Muzeum Tekstyliów w rumuńskim mieście Băița. Według niej przemysł domowy oznacza przedmioty przetwarzane przez członków jednego domu, z podstawowych zasobów znalezionych w obszarze gospodarstwa domowego.


Na spotkania, które odbędą się 23, 30 maja i 6,13 czerwca obowiązują zapisy przez formularz. Warsztaty odbywać będą się w języku angielskim (w razie potrzeby zapewniamy tłumaczenie)

MagiC Carpets 

Stanca Soare zaproszona została do Wrocławia na rezydencję artystyczną w ramach platformy MagiC Carpets współfinansowanej przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Więcej o twórczości artystki przeczytasz TUTAJ

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.