Menu

Kultura alternatywna. Strategie istnienia – przypadek Salki CRK

Kultura alternatywna. Strategie istnienia – przypadek Salki CRK

Efekt pracy grupy w składzie: Paweł Piotrowicz, Marta Trawinska i Karol Paczkowski, która w 2019 roku wygrała konkurs badawczy w ramach programu Praktycy Kultury. Publikacja nie jest typowym raportem, w którym prezentowane są wykresy i diagramy – to przede wszystkim historie poszczególnych zespołów i artystów.

Ze względu na charakter projektu – badanie oparte było przede wszystkim na serii wywiadów pogłębionych – jej współautorkami i współautorami stali się sami badani. To im właśnie twórcy projektu oddali najwięcej pola do wypowiedzi i snucia refleksji nad tym, co z alternatywą we Wrocławiu wydarzyło się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Dokąd ruchy oddolne zmierzają i czego tak naprawdę potrzebują, by móc się rozwijać i kontynuować swoje działania. To przegląd praktyk i strategii typowych dla środowiska alternatywnego, a także wgląd w codzienność ludzi, którzy zdecydowali się funkcjonować w obszarze ewidentnie niedofinansowanym i wymagającym uwagi, wsparcia i zrozumienia.

Publikację polecamy nie tylko kulturoznawcom i badaczom kultury, pracownikom instytucji i organizacji czy promotorom niezależnej sceny muzycznej, ale przede każdemu, kto zainteresowany jest funkcjonowaniem sceny alternatywnej, a dotąd nie miał okazji zajrzeć za kulisy.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.