Menu

Wakacje spędzasz w mieście? Zajrzyj do Barbary!

Klapki na nogi założone, strój kąpielowy wyciągnięty z szafy? Temperatury na mieście rosną, tak jak i ilość wydarzeń w Barbarze! W lipcu i sierpniu nie próżnujemy – zapraszamy na  spotkania z artystami, warsztaty dla dzieci i inne wakacyjne ciekawe aktywności.

Wakacje rozpoczęliśmy od półkolonii hafciarskich z Olgą Budzan. Wspólnie, z grupą wytrwałych hafciarzy i hafciarek, podczas 4 spotkań przebrnęliśmy przez tajniki haftu krzyżykowego, różnych technik szycia, wzorów i rodzajów włóczek.  Zagłębiliśmy się również w lokalną historię wzornictwa i inspirując się dolnośląskimi szwaczkami, nauczyliśmy się haftu białego, który zdobił ubrania mieszkańców i mieszkanek Wrocławia XX wieku.

Ale to nie koniec obozów letniskowych dla dorosłych w Barbarze!

W sierpniu na tapet bierzemy ilustracje i grafikę! Przeprowadzi nas przez nie Zuza Tokarska, właścicielka @odpodszewki, firmy przerabiającej ubrania i materiały z drugiej ręki w oryginalną odzież! Zuza zajmuje się również ceramiką a w jej sklepie znajdziecie kubeczki i talerze z dedykowanymi grafikami.

Podczas pierwszych trzech spotkań zajmiemy się zaprojektowaniem i złożeniem wspólnej ilustracji. W ten sposób uzyskamy wzór (tzw. Pattern) do wykorzystania na kolejnych zajęciach. Ostatniego dnia poznamy technikę druku ręcznego, czyli sitodruku, a przede wszystkim wydrukujemy zaprojektowane przez nas wcześniej wzory.

Kliknij, aby sprawdzić harmonogram
  • 1.08, 17:00–20:00 | Podstawy i ilustracja cz. 1
  • 3.08, 17:00–20:00 | Podstawy i ilustracja cz. 2
  • 8.08, 17:00–20:00 | Pattern!
  • 10.08, 17:00–20:00 | Druk!

Karnet na 4 spotkania z Zuzą Tokarską kosztuje 250 zł. W jego skład wchodzą materiały do sitodruku, a przede wszystkim bezpośredni dostęp do wiedzy i doświadczenia Zuzy Tokarskiej w kameralnej grupie. Pamiętajcie, aby zaopatrzyć się w wersję próbną Illustratora z pakietu Adobe! Jego próbną wersję możecie pobrać na oficjalnej stronie Adobe.com

Nowy sezon, to również nowa witryna w Barbarze

Żegnamy wiosenny dizajn z @Pracowni Witryna, a witamy odświeżoną wersję zaprojektowaną przez Pawła Szlotawę, znanego w Internecie jako @PSZLOTAWA.

Projekt letniej wyklejki jest interpretacją hasła ZNIKAJĄCE MIASTO. Okna w betonowej dżungli to nie tylko element architektoniczny, to również „oczy”, którymi obserwujemy miasto. Wszechobecną betonozę próbujemy odczarowywać zapełniając miasto roślinami. Ilustracja na ulicy Świdnickiej przedstawi mieszkańców Wrocławia dbających o to, co dla nich najważniejsze – swoich zielonych podopiecznych. Szanuj zieleń!

27 lipca zobaczymy się w naszej czytelni, gdzie będziecie mieli okazję zapytać Pawła o najbardziej szalone projekty, jakie wykonał w swoim zawodzie, jak i o tajniki jego pracy na co dzień. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00!

Mamy dobrą wiadomość dla rodziców – w lecie oferujemy Wam aż dwie Kasie Bury!

Spotkacie się z nią rodzinnie 29 lipca i 26 sierpnia w Barbarze. Pozostajemy w temacie tektury i papieru, dlatego lipiec upłynie pod znakiem gier planszowych i zręcznościowych (które sami możecie wykonać) a w sierpniu zajrzymy za kuluary teatru cieni! Zaintrygowani?

Aby wziąć udział w lipcowym spotkaniu, należy zakupić bilet w cenie 25 zł (wejście dla jednego dziecka oraz jednej osoby dorosłej). Sprzedaż odbywa się tylko online. Zapraszamy!

Rozkład wydarzeń w Barbarze:

Aktualności / Barbara

Poprowadź kawiarnię w Barbarze!

Ogłaszamy pisemny konkurs ofert na najem lokalu użytkowego w Barbarze – z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej. Na zgłoszenia czekamy do 1 lipca 2024 (godz. 15:00).

Artyści na tropie znikającego miasta

Jednym z ważniejszych wątków międzynarodowego projektu „What’s next?”, współtworzonego przez Wrocławski Instytut Kultury, jest kreowanie bezpiecznej przestrzeni do refleksji, szczególnie w aktualnej sytuacji międzynarodowej. W sposób naturalny pojawiła się w naszych głowach nić łącząca powyższe kwestie z cieszącym się popularnością programem Barbary (siedzibą WIK-u), czyli „Znikającym Miastem”.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.