Menu

Mikrogranty – nabór III

Mikrogranty – nabór III

1 września rusza trzeci nabór do Mikrograntów! To ostatnia w tym roku okazja, by razem z nami zrealizować pomysły na osiedlowe działania. Jak się do tego zabrać? Jakie są terminy, zasady i kiedy zorganizujemy spotkanie informacyjne? Poniżej rozpisałyśmy Wam wszystko, co trzeba wiedzieć o wrześniowym naborze!
Jak się zgłosić do naboru i co można z nami zrealizować?

Od 1 do 15 września będziemy czekać na Wasze propozycje inicjatyw, których celem jest wzajemne poznanie się, ciekawe spędzanie czasu wolnego, dzielenie się pasjami, a także udzielanie sobie wsparcia. Mogą to być różnego rodzaju warsztaty, tematyczne spotkania, wędrówki śladami ciekawych osiedlowych historii lub inne sąsiedzkie aktywności. Lokalizować je możecie w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic – Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu i Śródmieściu. Przypominamy, że w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku w mieście – ważne, by chcieć działać w jego granicach! 

Wasze propozycje możecie zgłaszać tylko przez internet. Formularz dostępny jest w czasie trwania naboru na stronie mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl

Jakie projekty zrealizujemy tym razem?

Może będą to międzykulturowe warsztaty rękodzielnicze na Jagodnie? Rowerowe wojaże po miejskich parkach lub wspólne muzykowanie na Wojnowie? A może chcecie podzielić się swoją pasją i nauczyć młodzież z Nadodrza podstaw kodowania? Niezależnie na jaki rodzaj projektów się zdecydujecie, pomożemy Wam zadbać o odpowiednią infrastrukturę i warunki do bezpiecznego działania. Zachęcamy Was do działania na lokalnym, gruncie i współpracy z lokalnymi liderkami i liderami na Waszych osiedlach.

Szukacie inspiracji do działania? Kliknijcie TUTAJ i sprawdźcie archiwum naszych wcześniejszych projektów!

Terminy, wyniki i nasze wsparcie

Nabór potrwa przez dwa tygodnie – od 1 do 15 września. 6 października poznamy 13 wybranych inicjatyw, które otrzymają wsparcie finansowe (do 5 000 złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. Wybrane przez komisje projekty będziemy realizować od drugiej połowy października do 15 grudnia.

Jako Wrocławski Instytut Kultury jesteśmy współorganizatorami Waszych projektów w Mikrograntach, co oznacza, że jesteśmy stroną odpowiedzialną za administrację i księgowość, a także pomagamy Wam w tych kwestiach, w których jako osoby koordynujące projekt (pierwszy, czy też kolejny) chcecie się podszkolić. 

Konsultujemy pomysły

W ramce po lewej stronie znajdziecie wszystkie niezbędne do zgłoszenia pliki oraz kilka materiałów z naszymi podpowiedziami. Oprócz spoglądania w dokumenty, pamiętajcie, że możecie się też umówić z nami na konsultacje (na żywo i online) lub po prostu zadzwonić i napisać maila. Na rozmowy zgłaszajcie na adres: mikrogranty@instytutkultury.pl lub telefonicznie +48 71 712 75 72 (konsultacje ruszą 21 sierpnia i jesteśmy dostępne aż do 15 września w dni robocze. Możecie też do nas wysłać maila z rozpisanym w TYM PLIKU pomysłem – odeślemy Wam w nim nasze uwagi do tekstu.

Dzięki temu możecie uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z błędami formalnymi, dopracować swoją propozycję i sprawdzić, czy Wasza inicjatywa wpisuje się w ramy programu.

Skontaktuj się z nami:
Ale to nie wszystko!

Szykujemy też spotkania informacyjne, na których podamy Wam sporo przydatnych wskazówek i omówimy najważniejsze terminy oraz zasady współpracy. Pierwsze z nich już za nami – 22 sierpnia o 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b) spotkałyśmy się z Wami w formule hybrydowej. Prezentację pokazywaną podczas wydarzenia możecie znaleźć TUTAJ, a transmisję znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Tydzień później, 29 sierpnia, również o 17:30, powtórzymy spotkanie, ale tym razem z tłumaczeniem na język ukraiński. Chętne osoby zapraszamy do Miejsca Otwartego. Centrum Integracji Międzykulturowej Wrocław (ul. Braniborska 40).

Zaplanowałyśmy również webinar pisania projektów, podczas którego krok po kroku opowiemy Wam, jak dobrze opisać swój pomysł we wniosku. Z zapisanymi mailowo osobami (zgłoszenia przyjmujemy na mikrogranty@instytutkultury.pl) połączymy się online 5 września o godzinie 17:30.

Nabór krok po kroku (kliknij obrazek, aby powiększyć)
Do zobaczenia w mieście!
Znajdziecie nas również na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.