Menu

Mikrogranty 2023 – podsumuj z nami rok

Prawie sto projektów w całym mieście, masa nowych znajomości i ogrom doświadczeń – wspaniały był to rok w Mikrograntach, nie zapomnimy go nigdy! 15 grudnia podsumujemy mijające 12 miesięcy w programie, a oprócz statystyk i miłych rozmów, dorzucamy też mikroquiz i aż dwa koncerty. Dołącz do nas w Barbarze!
Mikrogranty na szóstkę

Czy wiecie, że mija już sześć lat odkąd przy Mikrograntach działamy wspólnie z Fundacją Umbrella? Niezmiennie w trzech ścieżkach, ale co roku z masą nowych propozycji i inspiracji od Was – tak można działać!

Piątkowe podsumowanie roku rozpocznie się o 17:30 krótką prezentacją (KLIKNIJ TUTAJ, żeby ją zobaczyć online) statystyk i garścią wspomnień dotyczących tegorocznych trzech naborów. W lutym, maju i wrześniu w ich ramach mieszkańcy i mieszkanki zrealizowali/-ły 94 z 366 zgłoszonych inicjatyw o charakterze animacyjnym, edukacyjnym czy społeczno-kulturalnym – brawo Wy!

Udział w spotkaniu 15 grudnia jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać. Zrobisz to TUTAJ

Projekty współpracujących z nami osób fizycznych i grup nieformalnych, młodych organizacji pozarządowych oraz grup młodzieżowych otrzymały wsparcie (nasze i Fundacji Umbrella) nie tylko finansowe, lecz także organizacyjne, promocyjne, administracyjne i logistyczne.

Więcej o programie przeczytasz TUTAJ

Z kim udało nam się w tym roku współpracować, a na kogo wciąż czekamy? Dzięki czyjej pomocy inicjatywy mogły być jeszcze ciekawsze i bardziej rozbudowane?  Na jakich osiedlach odbyły się integrujące spotkania? I jakie nowe trendy czy metody rozbudzania kreatywności i sąsiedzkiego zaangażowania pojawiły się w Waszych projektach? Widzimy coraz większą różnorodność w proponowanych przez inicjatorów i inicjatorki pomysłach, co szczególnie nas cieszy – zależy nam na wspólnym budowaniu bezpłatnej oferty aktywności, skierowanej dla osób o rozmaitych zainteresowaniach. Posłuchajmy o tegorocznych efektach pracy mieszkańców i mieszkanek Wrocławia oraz poszukajmy inspiracji do dalszego działania.

Po części „oficjalnej’’ przejdziemy do integracji

Weźmiemy udział w luźnym quizie oraz porozmawiamy przy rozgrzewającym naparze i pysznych przekąskach od Fundacji Mniej Więcej. A na finał dwa wspaniałe koncerty współpracujących z Mikrograntami zespołów – zagrają dla nas ukraiński chór Kapusta Band oraz Marina Mashtaler i Johannes Niehaus w duecie Kwit/квіт. Bo jak się bawić, to przy dobrej muzyce!

Wydarzenie w Barbarze przy ul. Świdnickiej 8B jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Formularz jest TUTAJ
Co dokładnie się wydarzy 15 grudnia w Barbarze?

Barbara jest miejscem dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami, w trakcie wydarzenia będzie możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej, a w razie potrzeby (zgłoszonej w formularzu zapisów) obecna będzie tłumaczka PJM oraz asystentka osób niepolskojęzycznych, z językiem ukraińskim. 

Do zobaczenia w Barbarze! 

Aktualności / Barbara

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.