Menu

Lutowy nabór do Mikrograntów pod lupą   

Początek roku pozytywnie nas zaskoczył! W systemie pojawiło się aż 97 wniosków w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych. W oczekiwaniu na ogłoszenie zwycięskich pomysłów, przyjrzyjmy się wszystkim inicjatywom w świetle naborowych statystyk.

Od 1 do 15 lutego do ogólnomiejskiego programu Mikrogranty można było zgłaszać osiedlowe inicjatywy, integrujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia. Jurorki i jurorzy, o których więcej przeczytacie tutaj, właśnie oceniają nadesłane propozycje. Wybraną czternastkę poznamy już 12 marca, ale zanim to nastąpi, sprawdźmy, co kryje się za liczbami pierwszego w tym roku naboru. Najaktywniejsze osiedla, najczęstsze błędy formalne i Wasze pomysły na wiosenne wydarzenia – zróbmy małe dochodzenie!  

Zgłoszenia i dyskwalifikacje 

W wielu poprzednich naborach przodowały wnioski od liderek i liderów zgłaszających się solo. Tym razem dużo więcej propozycji sąsiedzkich spotkań napłynęło od grup nieformalnych. Oczywiście w obu przypadkach otrzymujecie od nas pełne wsparcie przy realizacji projektu. Mimo, że nasza ścieżka jest w swojej nazwie dwuczłonowa, pamiętajcie, że jako lider lub liderka inicjatywy możecie złożyć tylko jeden wniosek w naborze.   

I wiecie, jak to jest. Z dużej liczby zgłoszonych projektów cieszymy się dopiero wtedy, gdy niewiele z nich musimy zdyskwalifikować. Liczne konsultacje telefoniczne, mailowe i na żywo, podczas których omawiałyśmy z Wami pomysły, zanim trafiły do systemu, przynoszą efekty! Z naboru na nabór błędów formalnych we wnioskach jest jednak coraz mniej – rozmawiajmy ze sobą i utrzymajmy tę tendencję spadkową.

Poniżej wypisujemy, za co najczęściej dyskwalifikowałyśmy zgłoszenia w lutym: 

Wasze pomysły konsultujemy od momentu ogłoszenia naboru, do dnia zamknięcia systemu włącznie. Pamiętajcie o tym, gdy będziemy się zbliżać do majowego (1-15.05) i wrześniowego (1-15.09) naboru jeszcze w tym roku!

Gdzie planujecie swoje wydarzenia?  

Czternaście zwycięskich projektów z lutowego naboru, które poznamy już 12 marca, realizowanych będzie od początku kwietnia do końca czerwca. Nadchodzące, coraz cieplejsze dni, będą w sam raz na poznawanie się w plenerze! Spośród 97 nadesłanych zgłoszeń, aż 35 zakłada wykorzystanie infrastruktury powstałej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ciekawe, w jakich miejscach, stworzonych dzięki mieszkańcom i mieszkankom, spotkamy się tym razem! Być może czekają nas sportowe rozgrywki na osiedlowym boisku? Pikniki w parku lub gry miejskie na placu zabaw? Za uzasadnione i kreatywne wykorzystanie infrastruktury WBO komisja przyznaje dodatkowe punkty – życzymy ich Wam jak najwięcej! 

W zeszłym roku w lutym Krzyki również wypadły najlepiej pod względem liczby planowanych wydarzeń, ale tym razem osiedle bezkonkurencyjnie rozbiło bank! Dziękujemy mieszkankom i mieszkańcom południa Wrocławia za tak wysoką aktywność, która z pewnością przełoży się na realizację wielu wspaniałych wydarzeń. Drugie miejsce zajmuje Śródmieście, a za nim niemal ex aequo Fabryczna oraz Psie Pole.  

I jeszcze większy zoom. Na poniższej mapie możecie prześledzić liczby wszystkich działań zaplanowanych na konkretnych osiedlach w ramach czterech wyróżnionych w naszym regulaminie obszarów Wrocławia. Zwróćcie też uwagę na „wygaszone” pola, czyli miejsca, w których nie zlokalizowano żadnych wydarzeń. Gajowice, Kowale czy Żerniki – liczymy na Waszą aktywność w kolejnych naborach!  

Wasze pomysły na wiosenne wydarzenia w mieście  

Podczas tego sezonu będzie sporo okazji do integracji w plenerze! Planujecie m.in. osadzone w lokalności spacery, podwórkowe gry z dawnych lat oraz aktywności sportowe, takie jak petanka czy nordic walking. Wiele z zaproponowanych wydarzeń ma potencjał międzykulturowy (wspólne poznawanie kultury ormiańskiej, Kazachstanu czy środkowej Azji), międzypokoleniowy oraz relaksacyjny (joga, tai chi, zajęcia redukujące stres). Poza tym jak zwykle chcecie integrować mieszkańców i mieszkanki poprzez działania warsztatowe – rękodzielnicze, ogrodnicze, muzyczne czy taneczne. W systemie pojawiło się też kilka zupełnie nowych, świeżych pomysłów, na które zawsze czekamy z otwartością i ciekawością! Proponujecie chociażby spotkania wokół astronomii, warsztaty kreatywnego pisania czy tworzenia audiowizualizacji, spotkania cyrkowo-kuglarskie oraz zajęcia z bezpieczeństwa rowerowego.  

Co po wynikach?

Wybrane inicjatywy z czterech obszarów, które poznamy 12 marca, otrzymają od nas nie tylko wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), ale też pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych. To będzie kolejna pora roku pełna sąsiedzkich, wspaniałych wspomnień. 

Trzymamy kciuki i… do zobaczenia na osiedlach!

Aktualności / Mikrogranty

Znamy wyniki lutowego naboru do Mikrograntów! 

Po kilkudniowych posiedzeniach komisji, wiemy już, które projekty zostaną zrealizowane wiosną we Wrocławiu. Wspólne odkrywanie historii mniejszości etnicznych oraz najstarszych „wrocławskich wsi”, wyprawy rowerowe, gra w szachy i wreszcie bliskie spotkania z naturą – tego sezonu czeka nas w mieście wiele wspaniałych, sąsiedzkich wydarzeń!  

97 pomysłów na wiosenne wydarzenia w mieście!  

Ze wspaniałym wynikiem zamykamy lutowy nabór do Mikrograntów. Od 1 do 15 lutego można było zgłaszać swoje propozycje lokalnych działań, w których mieszkańcy i mieszkanki wezmą udział już tej wiosny. Zespół Mikrograntów oraz komisje szykują się do weryfikacji i oceny nadesłanych pomysłów. Zwycięskie inicjatywy w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych poznamy 12 marca! […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.