Menu

Wystartował I nabór do Mikrograntów w 2024 roku!  

Nowy rok, nowe pomysły na spędzanie czasu z sąsiadami i sąsiadkami z najbliższej okolicy. Od 1 do 15 lutego można zgłosić swój projekt na integrujące wydarzenia na wrocławskich osiedlach. Zdobądź wsparcie finansowe, logistyczne, promocyjne i… weź miasto w swoje ręce!  
Co znajdziecie dalej?

jak się zgłosić do naboru i co wspólnie możemy zrealizować
najważniejsze terminy i nasze wsparcie
konsultacje, spotkania informacyjne i kontakt

Jakie pomysły zrealizujemy tym razem? 

Od 1 do 15 lutego możecie zgłaszać swoją inicjatywę przez formularz dostępny na stronie mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl. Realizacja projektów będzie możliwa od początku kwietnia do końca czerwca. Zachęcamy do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze – wiosenne miesiące to idealna okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W ramach projektu zaproponować można różnego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, tematyczne spacery, wspólne tańce i śpiewy, międzypokoleniowe spotkania kulinarne lub zupełnie niestandardowe pomysły, których nie było dotąd w programie – możliwości jest naprawdę sporo!

Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki, oraz były okazją do dzielenia się pasjami i umiejętnościami. Lokalizować zaplanowane spotkania możecie w jednej z czterech dawnych dzielnic miasta: Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu lub Śródmieściu. Przypominamy, że w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku we Wrocławiu– ważne, by chcieć działać w jego granicach. 

➳ W ramach inspiracji kliknij TUTAJ i sprawdź archiwum zrealizowanych dotąd projektów! 

Z pełnym wsparciem zespołu 

Zwycięskie projekty, które poznamy już 12 marca, otrzymają wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto). Jako zespół koordynatorski wspomagamy nie tylko realizację inicjatywy, ale również przygotowania do jej zgłoszenia, również przez osoby z doświadczeniem migranckim i/lub, których j. polski nie jest pierwszym językiem. Warto skorzystać z naszego wsparcia, by rozwiać wszelkie wątpliwości i uniknąć błędów formalnych!  

Za nami dwa spotkania informacyjne na żywo, a przed nami: 
Konsultujemy pomysły

Wszystkie niezbędne do zgłoszenia pliki oraz materiały z naszymi podpowiedziami znajdziecie TUTAJ, w naszej naborowej zakładce. Pamiętajcie również, że od dnia ogłoszenia naboru (czyli od dziś!) do dnia zamknięcia systemu włącznie, konsultujemy Wasze wnioski mailowo i telefonicznie. Możemy się również umówić na rozmowę online lub na żywo w Barbarze, siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury. Śmiało kontaktujcie się z nami w dni robocze w godzinach 9:00-17:00.  

Skontaktuj się z nami:


➳ mikrogranty@instytutkultury.pl, 
+48 71 712 75 72  

Kontakt do koordynatorek:  
Marta Konieczna: + 48 501 214 914, 
marta.konieczna@instytutkultury.pl 

Olivia Wajsen: + 48 607 111 539, 
olivia.wajsen@instytutkultury.pl 

Barbara Lisik: +48 502 824 330 
barbara.lisik@instytutkultury.pl  
Zwycięską 14-stkę projektów ogłosimy 12 marca. Powodzenia i do zobaczenia w mieście!  
Znajdziecie nas również na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

Aktualności / Mikrogranty

97 pomysłów na wiosenne wydarzenia w mieście!  

Ze wspaniałym wynikiem zamykamy lutowy nabór do Mikrograntów. Od 1 do 15 lutego można było zgłaszać swoje propozycje lokalnych działań, w których mieszkańcy i mieszkanki wezmą udział już tej wiosny. Zespół Mikrograntów oraz komisje szykują się do weryfikacji i oceny nadesłanych pomysłów. Zwycięskie inicjatywy w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych poznamy 12 marca! […]

Mikrogranty 2023 – podsumuj z nami rok

Prawie sto projektów w całym mieście, masa nowych znajomości i ogrom doświadczeń – wspaniały był to rok w Mikrograntach, nie zapomnimy go nigdy! 15 grudnia podsumujemy mijające 12 miesięcy w programie, a oprócz statystyk i miłych rozmów, dorzucamy też mikroquiz i aż dwa koncerty. Dołącz do nas w Barbarze!

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.