Zrealizuj wydarzenia na wrocławskich osiedlach w ramach II naboru do Mikrograntów!
Od 1 do 15 maja będzie można zgłosić swój projekt na warsztaty, spacery i inne integrujące spotkania w mieście. Przed nami szereg spotkań informacyjnych, konsultacji i szkoleń przygotowujących do złożenia wniosku przez osoby fizyczne i grupy nieformalne. Zainspiruj się, poznaj zasady i… weź miasto w swoje ręce!
Jakie pomysły zrealizujemy tym razem?
Od 1 do 15 maja możecie zgłaszać swoją inicjatywę przez formularz, który dostępny będzie na stronie mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl. Realizacja projektów będzie możliwa od końca czerwca do połowy września. Zachęcamy do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze – letnie dni będą idealną okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Do programu można zgłaszać różnego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, tematyczne spacery, wspólne tańce i śpiewy, międzypokoleniowe spotkania kulinarne lub zupełnie niestandardowe pomysły, których nie było dotąd w programie – możliwości jest naprawdę sporo! Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki, oraz były okazją do dzielenia się pasjami i umiejętnościami. W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych planować spotkania można w jednej z czterech dawnych dzielnic miasta: Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu lub Śródmieściu. Przypominamy, że w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku we Wrocławiu – ważne, by chcieć działać w jego granicach.
➳ W ramach inspiracji kliknij TUTAJ i sprawdź archiwum zrealizowanych dotąd projektów!
Z pełnym wsparciem zespołu
Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Zespół Mikrograntów pomaga przy realizacji inicjatywy i przygotowaniach do jej zgłoszenia, a we współpracy z Przejściem Dialogu, wspiera również udział osób z doświadczeniem migranckim i/lub których j. polski nie jest pierwszym językiem. Przed nami spotkania dotyczące zasad programu oraz instrukcji składania wniosku, które rozwieją wszelkie wątpliwości i pozwolą uniknąć błędów formalnych:
- Dostępny od 6.05: Wideo poradnik – wniosek krok po kroku
- 17.04, g. 17:00-18:30 | Spotkanie informacyjne z asystenturą w języku ukraińskim | Przejście Dialogu, Świdnicka 19, zapisy przez formularz internetowy
- 24.04, g, 12.00-14.00 | 8.05, g. 15:00-17:00 | Konsultacje pomysłów w językach: UA EN BY RU PL prowadzone wspólnie z WroMigrantem, dla osób z doświadczeniem migranckim i/lub których j. polski nie jest pierwszym językiem | Przejście Dialogu, Świdnicka 19, zapisy przez telefon 538 579 517
- 24.04, g. 17:30 | Spotkanie informacyjne na żywo | Barbara, Świdnicka 8b, wstęp wolny
Wszystkie niezbędne do zgłoszenia pliki oraz materiały z naszymi podpowiedziami znajdziecie TUTAJ, w naszej naborowej zakładce. Pamiętajcie również, że od dnia ogłoszenia naboru (czyli od dziś!) do dnia zamknięcia systemu włącznie (15.05), konsultujemy Wasze wnioski mailowo i telefonicznie. Możemy się również umówić na rozmowę online lub na żywo w Barbarze, siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury. Śmiało kontaktujcie się z nami w dni robocze w godzinach 9:00-17:00.
➳ mikrogranty@instytutkultury.pl,
+48 71 712 75 72
Kontakt do koordynatorek:
Aleksandra Stachura: +48 502 824 363,
aleksandra.stachura@instytutkultury.pl
Marta Konieczna: + 48 501 214 914,
marta.konieczna@instytutkultury.pl
Olivia Wajsen: + 48 607 111 539,
olivia.wajsen@instytutkultury.pl
Barbara Lisik: +48 502 824 330
barbara.lisik@instytutkultury.pl