Menu

Mikrogranty na dobre samopoczucie – jedz, broń się i oddychaj

Wspólne smakowanie azjatyckich potraw, samoobrona i joga we wspierajacym gronie – kolejne wydarzenia w ramach zwycięskich, lutowych projektów, to coś dobrego dla duszy i ciała!
Nowe smaki i nowe znajomości

Wiosna na Przedmieściu Oławskim stanie pod znakiem spotkań kulinarnych! Międzykulturowa grupa nieformalna Mozaika zaprasza dorosłych i młodzież na „Wegetariańskie Warsztaty Kuchni Środkowej Azji”. Uczestnicy i uczestniczki przygotują pyszne posiłki charakterystyczne dla kuchni kazachskiej – pilaw, manty na parze, a nawet lokalne pączki, czyli baursaki. Ostatnie spotkanie z cyklu zwieńczy „herbaciane przyjęcie” z tradycyjnym dla Kazachstanu napojem. Nowe smaki, a także elementy kultury i tradycje Azji Środkowej co niedzielę poznawać będziemy w międzypokoleniowym gronie w Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki przy ulicy Traugutta 81.

Warsztaty w języku polskim poprowadzi Kazachstanka przy pomocy osób asystujących z Ukrainy. Na wydarzenia obowiązywać będą zapisy mailowe – start rekrutacji oraz dokładne godziny spotkań już po majówce! A dla wszystkich, którym nie uda się zgłosić na zajęcia, inicjatorki przygotują broszurkę z przepisami – w wersji online i w druku!

Kliknij tu, aby sprawdzić harmonogram
  • 28.05
    Pilaw
  • 4.06
    Manty
  • 11.06
    Baursaki
Bezpieczeństwo to podstawa

Zdecydowanie cenimy sobie projekty, które odpowiadają na realne potrzeby grupy docelowej. Katalizatorem inicjatywy „Czuj się bezpiecznie w każdej sytuacji!” są rozmowy z kobietami na temat lęku związanego z samotnym powrotem do domu późnymi godzinami i omijaniem bocznych uliczek. Studentki Uniwersytetu Wrocławskiego działające w ramach grupy nieformalnej Muszkieterki, chcą zwiększyć świadomość kobiet, zwłaszcza swoich rówieśniczek, w zakresie fizycznych i psychicznych reakcji na stres w sytuacjach zagrożenia. W tym celu planują dwa cykle spotkań – podczas części teoretycznej, prowadzonej przez terapeutki, uczestniczki poznają sposoby na radzenie sobie z emocjami napięcia i strachu, natomiast podczas część praktycznej wyposażą się w przydatne umiejętności samoobrony pod okiem trenerów.

Kliknij tu, aby sprawdzić harmonogram
  • Grupa 1 | 13.05, 10:00–14:00
    część 1: spotkanie z terapeutką, prowadzenie: Iwona Pawlikowska
    część 2: szkolenie z samoobrony – nauka podstawowych chwytów i taktyk, prowadzenie: Tomasz Maciejak
  • Grupa 2 | 27.05, 10:00–14:00
    część 1: spotkanie z terapeutką, prowadzenie: Alicja Sołtys
    część 2: szkolenie z samoobrony – nauka podstawowych chwytów i taktyk, prowadzenie: Tomasz Maciejak

Spotkania odbędą się w Klubie pod Kolumnami przy placu św. Macieja. Na każdy cykl obejmujący dwa spotkania (teoretyczne i praktyczne) jest 12 miejsc, a zapisy będą prowadzone od końca kwietnia przez specjalny formularz.

Wdech i wydech. Poród bez tajemnic

I kolejne warsztaty specjalnie dla kobiet! Tym razem dla tych, które spodziewają się dziecka. Olena Daleka, mama i trenerka jogi, w duchu idei międzykulturowego samowsparcia zaplanowała szereg działań, dzięki którym uczestniczki zadbają nie tylko o swoje ciało, ale też o stan ducha. Jak przebiega poród i jakie są standardy porodu w Polsce? Jak przygotować się do porodu rodzinnego, a co zabrać ze sobą do szpitala? Dzięki serii warsztatów znikną niepotrzebne obawy dotyczące ciąży i okresu połogu, szczególnie wśród migrantek i uchodźczyń rodzących na emigracji. I co najprzyjemniejsze – joga! Praca nad świadomym oddechem, wzmocnienie mięśni dna miednicy, redukcja bólu pleców – uczestniczki wspólnie zrelaksują ciało i umysł na polanie w Parku Grabiszyńskim. Ćwiczenia w majowo-czerwcowym słońcu z pewnością przyniosą dużo radości! Razem z Oleną, zapraszamy na „Jogę dla kobiet w ciąży. Międzykulturowe warsztaty ruchowo-oddechowe”.

Wszystkie spotkania odbędą się na polanie przy kontenerze ESK w Parku Grabiszyńskim (zobacz na mapie). Zapisy przed formularz ruszą na początku maja.

Aktualności / Mikrogranty

Znamy wyniki lutowego naboru do Mikrograntów! 

Po kilkudniowych posiedzeniach komisji, wiemy już, które projekty zostaną zrealizowane wiosną we Wrocławiu. Wspólne odkrywanie historii mniejszości etnicznych oraz najstarszych „wrocławskich wsi”, wyprawy rowerowe, gra w szachy i wreszcie bliskie spotkania z naturą – tego sezonu czeka nas w mieście wiele wspaniałych, sąsiedzkich wydarzeń!  

Lutowy nabór do Mikrograntów pod lupą   

Początek roku pozytywnie nas zaskoczył! W systemie pojawiło się aż 97 wniosków w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych. W oczekiwaniu na ogłoszenie zwycięskich pomysłów, przyjrzyjmy się wszystkim inicjatywom w świetle naborowych statystyk.

97 pomysłów na wiosenne wydarzenia w mieście!  

Ze wspaniałym wynikiem zamykamy lutowy nabór do Mikrograntów. Od 1 do 15 lutego można było zgłaszać swoje propozycje lokalnych działań, w których mieszkańcy i mieszkanki wezmą udział już tej wiosny. Zespół Mikrograntów oraz komisje szykują się do weryfikacji i oceny nadesłanych pomysłów. Zwycięskie inicjatywy w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych poznamy 12 marca! […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.