Mikrogranty na dobre samopoczucie – jedz, broń się i oddychaj
Wspólne smakowanie azjatyckich potraw, samoobrona i joga we wspierajacym gronie – kolejne wydarzenia w ramach zwycięskich, lutowych projektów, to coś dobrego dla duszy i ciała!
Nowe smaki i nowe znajomości
Wiosna na Przedmieściu Oławskim stanie pod znakiem spotkań kulinarnych! Międzykulturowa grupa nieformalna Mozaika zaprasza dorosłych i młodzież na „Wegetariańskie Warsztaty Kuchni Środkowej Azji”. Uczestnicy i uczestniczki przygotują pyszne posiłki charakterystyczne dla kuchni kazachskiej – pilaw, manty na parze, a nawet lokalne pączki, czyli baursaki. Ostatnie spotkanie z cyklu zwieńczy „herbaciane przyjęcie” z tradycyjnym dla Kazachstanu napojem. Nowe smaki, a także elementy kultury i tradycje Azji Środkowej co niedzielę poznawać będziemy w międzypokoleniowym gronie w Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki przy ulicy Traugutta 81.
Warsztaty w języku polskim poprowadzi Kazachstanka przy pomocy osób asystujących z Ukrainy. Na wydarzenia obowiązywać będą zapisy mailowe – start rekrutacji oraz dokładne godziny spotkań już po majówce! A dla wszystkich, którym nie uda się zgłosić na zajęcia, inicjatorki przygotują broszurkę z przepisami – w wersji online i w druku!
Kliknij tu, aby sprawdzić harmonogram
- 28.05
Pilaw - 4.06
Manty - 11.06
Baursaki
Bezpieczeństwo to podstawa
Zdecydowanie cenimy sobie projekty, które odpowiadają na realne potrzeby grupy docelowej. Katalizatorem inicjatywy „Czuj się bezpiecznie w każdej sytuacji!” są rozmowy z kobietami na temat lęku związanego z samotnym powrotem do domu późnymi godzinami i omijaniem bocznych uliczek. Studentki Uniwersytetu Wrocławskiego działające w ramach grupy nieformalnej Muszkieterki, chcą zwiększyć świadomość kobiet, zwłaszcza swoich rówieśniczek, w zakresie fizycznych i psychicznych reakcji na stres w sytuacjach zagrożenia. W tym celu planują dwa cykle spotkań – podczas części teoretycznej, prowadzonej przez terapeutki, uczestniczki poznają sposoby na radzenie sobie z emocjami napięcia i strachu, natomiast podczas część praktycznej wyposażą się w przydatne umiejętności samoobrony pod okiem trenerów.
Kliknij tu, aby sprawdzić harmonogram
- Grupa 1 | 13.05, 10:00–14:00
część 1: spotkanie z terapeutką, prowadzenie: Iwona Pawlikowska
część 2: szkolenie z samoobrony – nauka podstawowych chwytów i taktyk, prowadzenie: Tomasz Maciejak - Grupa 2 | 27.05, 10:00–14:00
część 1: spotkanie z terapeutką, prowadzenie: Alicja Sołtys
część 2: szkolenie z samoobrony – nauka podstawowych chwytów i taktyk, prowadzenie: Tomasz Maciejak
Spotkania odbędą się w Klubie pod Kolumnami przy placu św. Macieja. Na każdy cykl obejmujący dwa spotkania (teoretyczne i praktyczne) jest 12 miejsc, a zapisy będą prowadzone od końca kwietnia przez specjalny formularz.
Wdech i wydech. Poród bez tajemnic
I kolejne warsztaty specjalnie dla kobiet! Tym razem dla tych, które spodziewają się dziecka. Olena Daleka, mama i trenerka jogi, w duchu idei międzykulturowego samowsparcia zaplanowała szereg działań, dzięki którym uczestniczki zadbają nie tylko o swoje ciało, ale też o stan ducha. Jak przebiega poród i jakie są standardy porodu w Polsce? Jak przygotować się do porodu rodzinnego, a co zabrać ze sobą do szpitala? Dzięki serii warsztatów znikną niepotrzebne obawy dotyczące ciąży i okresu połogu, szczególnie wśród migrantek i uchodźczyń rodzących na emigracji. I co najprzyjemniejsze – joga! Praca nad świadomym oddechem, wzmocnienie mięśni dna miednicy, redukcja bólu pleców – uczestniczki wspólnie zrelaksują ciało i umysł na polanie w Parku Grabiszyńskim. Ćwiczenia w majowo-czerwcowym słońcu z pewnością przyniosą dużo radości! Razem z Oleną, zapraszamy na „Jogę dla kobiet w ciąży. Międzykulturowe warsztaty ruchowo-oddechowe”.
Wszystkie spotkania odbędą się na polanie przy kontenerze ESK w Parku Grabiszyńskim (zobacz na mapie). Zapisy przed formularz ruszą na początku maja.