Menu

1 maja startuje II nabór do Mikrograntów. Zgłoś swój pomysł na lokalną inicjatywę! 

Zbliża się druga w tym roku okazja do działania na lokalnym gruncie. Od 1 do 15 maja będzie można zgłosić swój projekt na warsztaty, spacery i inne integrujące spotkania na wrocławskich osiedlach. Zdobądź wsparcie finansowe, logistyczne, promocyjne i… weź miasto w swoje ręce! 
Jakie pomysły zrealizujemy tym razem?  

Od 1 do 15 maja możecie zgłaszać swoją inicjatywę przez formularz, który dostępny będzie na stronie mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl. Realizacja projektów będzie możliwa od końca czerwca do połowy września. Zachęcamy do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze – letnie dni będą idealną okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Do programu można zgłaszać różnego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, tematyczne spacery, wspólne tańce i śpiewy, międzypokoleniowe spotkania kulinarne lub zupełnie niestandardowe pomysły, których nie było dotąd w programie – możliwości jest naprawdę sporo! Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki, oraz były okazją do dzielenia się pasjami i umiejętnościami.  


W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych planować spotkania możecie w jednej z czterech dawnych dzielnic miasta: Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu lub Śródmieściu. Przypominamy, że w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku we Wrocławiu – ważne, by chcieć działać w jego granicach.  

➳ W ramach inspiracji kliknij TUTAJ i sprawdź archiwum zrealizowanych dotąd projektów!  


Z pełnym wsparciem zespołu  

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Zespół Mikrograntów pomaga przy realizacji inicjatywy i przygotowaniach do jej zgłoszenia, a we współpracy z Przejściem Dialogu, wspiera również udział osób z doświadczeniem migranckim i/lub których j. polski nie jest pierwszym językiem.  

Od 6 maja w mediach społecznościowych i na podstronie Mikrograntów dostępny będzie wideoporadnik składania wniosku krok po kroku! Poza tym do dnia zamknięcia systemu włącznie, czyli do 15 maja, konsultujemy Wasze pomysły mailowo oraz telefonicznie. Możemy się również umówić na rozmowę online lub na żywo w Barbarze, siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury. Śmiało kontaktujcie się z nami w dni robocze w godzinach 9:00-17:00. Konsultacje pomysłów w języku ukraińskim, angielskim, białoruskim i rosyjskim odbędą się 8 maja w godzinach 15:00-17:00 w Przejściu Dialogu przy ul. Świdnickiej 19. Zapisy przez telefon 538 579 517

Wszystkie niezbędne do zgłoszenia pliki oraz materiały z naszymi podpowiedziami znajdziecie TUTAJ, w naszej naborowej zakładce. 

Zwycięską 14-stkę projektów ogłosimy 11 czerwca. Powodzenia i do zobaczenia w mieście!   

Skontaktuj się z nami!

➳ mikrogranty@instytutkultury.pl, 
+48 71 712 75 72  

Kontakt do koordynatorek: 
Aleksandra Stachura: +48 502 824 363, 
aleksandra.stachura@instytutkultury.pl 
 
Marta Konieczna: + 48 501 214 914, 
marta.konieczna@instytutkultury.pl 

Olivia Wajsen: + 48 607 111 539, 
olivia.wajsen@instytutkultury.pl 

Barbara Lisik: +48 502 824 330 
barbara.lisik@instytutkultury.pl  

 

  

Aktualności / Mikrogranty

68 pomysłów na wydarzenia w mieście! 

Zamykamy drugi w tym roku nabór wniosków do Mikrograntów. Od 1 do 15 maja można było składać swoje propozycje cyklicznych wydarzeń, w których mieszkańcy i mieszkanki wezmą udział już tego lata. W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych pojawiły się liczne zgłoszenia, które następnie przejdą do weryfikacji formalnej i oceny komisji. Zwycięskie inicjatywy poznamy […]

Znamy wyniki lutowego naboru do Mikrograntów! 

Po kilkudniowych posiedzeniach komisji, wiemy już, które projekty zostaną zrealizowane wiosną we Wrocławiu. Wspólne odkrywanie historii mniejszości etnicznych oraz najstarszych „wrocławskich wsi”, wyprawy rowerowe, gra w szachy i wreszcie bliskie spotkania z naturą – tego sezonu czeka nas w mieście wiele wspaniałych, sąsiedzkich wydarzeń!  

Lutowy nabór do Mikrograntów pod lupą   

Początek roku pozytywnie nas zaskoczył! W systemie pojawiło się aż 97 wniosków w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych. W oczekiwaniu na ogłoszenie zwycięskich pomysłów, przyjrzyjmy się wszystkim inicjatywom w świetle naborowych statystyk.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.