Menu

Twórcza zabawa, disco i spotkania z literaturą undergroundu – oto lutowy program Recepcji 

Działania w Klubokawiarni Recepcja, współtworzone przez Wrocławski Instytut Kultury i R46, nabierają rozpędu! Zapraszamy do miejsca swobodnych spotkań wokół sztuki, wymiany myśli i wieczornych tańców do muzyki prezentowanej przez najciekawszych producentów, DJ-ów i DJ-ki. 

Historia podwórka Ruska 46, w którym znajduje się Recepcja, jest nierozerwalnie związana z ruchami oddolnymi, alternatywnymi oraz wpisującymi się w bogate tradycje wrocławskiej kontrkultury. Aktualny program klubokawiarni wciąż pozostaje w duchu undergroundu. Już w październiku zeszłego roku ruszyła Otwarta Czytelnia Zakładu – cykl mikrorezydencji współtworzony z kolektywem ZAKŁAD.magazyn, powstały z myślą o sieciowaniu i nagłaśnianiu najciekawszych działań związanych z literaturą współczesną. Co miesiąc na półce przy wejściu do Recepcji pojawia się nowy zestaw książek związanych z daną oficyną, stowarzyszeniem czy fundacją – wszystkich, których nakładem ukazuje się literatura ‘smyrająca podniebienie’. Oprócz przeglądania powieści, zinów czy książek poetyckich, w ramach cyklu można również poznać osoby związane z prezentowaną selekcją. Trwająca do 4 marca mikrorezydencja poświęcona jest ligocko-edynburskiej, eksperymentującej oficynie papierwdole, w której swoją powieść ,,Na rogu’’ wydał krakowski poeta Przemysław Suchanecki – gość spotkania prowadzonego przez poetkę Agnieszkę Wolny-Hamkało, które odbędzie się w klubokawiarni już 15 lutego o godzinie 19:00.   

Ściany w Recepcji nigdy nie są puste. 5 lutego pożegnaliśmy się z barwnymi ilustracjami dawnych wrocławskich kin autorstwa Malwiny Hajduk, a już kolejnego dnia zastąpiły je czarno-białe, nietypowe portrety wykonane przez Łukasza Zdębę, którego wystawa zainicjowana w ramach Święta Fotografii, potrwa do 7 marca.  

Przybliżając wydarzenia z obszaru literatury i sztuk wizualnych, nie można pominąć nadchodzącego spotkania, które kreatywnie łączy obie te dziedziny. Już 16 lutego o 18:00 odbędzie się rozmowa z Kasią Mazur, autorką komiksu ,,Zamaskowana. Z pamiętnika autystki’’, poruszającego często trudne doświadczenia osoby żyjącej w spektrum, które opisywane są z niezwykłą lekkością i poczuciem humoru. A dla lubiących rysować historie obrazkowe, portrety lub zupełnie absurdalne sytuacje powstaje w Recepcji cykliczna Gimnastyka rysunkowa! Podczas comiesięcznych zabaw twórczych uczestniczki i uczestnicy będą wykonywać trzy ćwiczenia rysunkowe zaproponowane przez lokalnego artystę lub artystkę. Na pierwszy ogień, 22 lutego o 18:00, gimnastykę poprowadzi Jakub Zasada, autor ponad trzystu plakatów do inicjatyw kulturalnych, koncertów i filmów niezależnych oraz tych przedstawiających psy, koty i inne stwory. Luźna formuła wydarzenia ma sprzyjać rozmowom, jednocześnie nie narzucając integracji. Zapraszamy na rysunkowy trening bez napinki i rywalizacji, zarówno początkujących jak i zaawansowanych czeka super przygoda (ZAPISY ZAMKNIĘTE). A dla tych, którzy wolą ciąć, kleić i pisać, nadchodzą kolejne warsztaty tworzenia zinów, prowadzone przez lokalną artystkę Justynę Łaciok. Przystępną techniką kolażu stworzymy własną, unikatową publikację, przelewając na papier swoje inspiracje i myśli – nawet te najbardziej abstrakcyjne. Bilety będą dostępne na goingapp.pl.  

Recepcja tętni życiem za dnia, a nocą mieni się od podwórkowych, neonowych świateł, przebijających się przez okna na parkiet. W lutym i kolejnych miesiącach czeka nas tutaj sporo okołoartystycznych wydarzeń, ale Recepcja słynie przede wszystkim z wieczornych spotkań przy muzyce serwowanej przez najciekawszych producentów, DJ-ów i DJ-ki. Będzie okazja do tańca przy kultowym i nowym disco, a także jego house’owych odmianach, dancehallu, hip-hopie skreczowanym przez znaną i lubianą Beezee czy przy słonecznych brzmieniach wysp hiszpańskich, które zaprezentuje włoski didżej Marco Gallerani.

Meldujcie się w Recepcji! 

Aktualności / Recepcja

Dźwiękowe ukojenie. Senny w Recepcji już 12 października

Subtelne, choć szczere teksty niesione na chwytliwych melodiach, które zostają z publicznością na długo po wybrzmieniu ostatniego słowa, bitu i akordu gitary. Już za kilka dni w klubokawiarni pod neonami zagra Senny. Przyjdź i posłuchaj na żywo i z bliska – to będzie wieczór, który ukoi Cię tej jesieni.

Dołącz do naszego zespołu!

Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu programowania wydarzeń oraz miejsc i zaangażuje się w koordynację klubokawiarni Recepcja i kontakty wewnątrz podwórka Ruska 46. Na zgłoszenia czekamy do 20 października.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.