Menu

Przez bramę do świata kultury! Już za miesiąc Święto Podwórka Ruska 46

Ruska 46 to nie tylko najjaśniejsze podwórko we Wrocławiu, ale i prawdziwy artystyczny mikrokosmos tworzony przez blisko 40 instytucji i organizacji kulturalnych. Już po raz trzeci ta barwna społeczność zaprasza na Święto Podwórka, które odbędzie się dokładnie za miesiąc – między 16 a 18 czerwca.

Rozjarzony zabytkowymi neonami dziedziniec przy Ruskiej 46 to miejsce, które skupia organizacje kulturalne, galerie, kluby, teatry, NGO-sy i artystów-freelancerów, mających tu swoje siedziby lub pracownie. To hub kulturalny służący spotkaniom, działaniom twórczym i rozrywce. Niezależnie od tego, w jaki dzień czy o jakiej porze odwiedzimy podwórko, na pewno trafimy na trwającą w jego przestrzeni wystawę, warsztaty, spektakl, koncert, performance… Wydaniem specjalnym tej mozaikowej oferty jest czerwcowy, huczny weekend – Święto Podwórka. Jego program, współtworzony przez artystów i artystki, działaczy i działaczki, mających przy Ruskiej 46 swoje siedziby, będzie tak różnorodny, jak codzienna prowadzona tu działalność.

Co zaplanowano na trzydniowe święto?

Miłośników sztuki ugoszczą na nowych wystawach Ognisko Kultury Plastycznej, Galeria u Kosałki czy ArtBrut. Prace będzie można nie tylko oglądać, ale też kupić – podczas sobotniej, sąsiedzkiej garażówki pod młotek trafią plakaty, fotografie i wiele innych dzieł z galeryjnych archiwów. Podczas dwóch mikro-spacerów poznamy historie, jakie skrywają podwórkowe neony: o losach świetlnych szyldów oraz ich odważnej typografii opowiedzą Szymon Maraszewski i Kalina Zatorska. A po zmroku – pod gwiazdami i pod neonami – na podwórku zagrają młode wrocławskie zespoły, odbędzie się poetycki slam, porywający drag show, pokaz burleski i impreza w klimacie italo disco. Jak w poprzednich latach, w przestrzeni dziedzińca zajdzie symboliczna zmiana – romska grupa artystyczna stworzy nowy mural, na tle którego odbędą się popołudniowe animacje dla dzieci. 

Szczegółowy program wydarzenia ogłosimy wkrótce!

Aktualności / Sieciowanie

Zdjęcie mężczyzny na podwórku Ruska 46. Mężczyzna pozuje do kamery trzymając prawą rękę na głowie. W drugiej trzyma balon w kształcie bajkowego królika. W tle widać tłum świętujących i rozświetlone neony. Święto Podwórka Ruska 46 – poznaj program

Ruska 46 to nie tylko najjaśniejsze podwórko we Wrocławiu, ale i prawdziwy artystyczny mikrokosmos tworzony przez blisko 40 instytucji i organizacji kulturalnych. Już po raz trzeci ta barwna społeczność zaprasza na Święto Podwórka, które odbędzie od 16 do 18 czerwca. Poznaj program weekendu!

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.