Menu

Przez bramę do świata kultury! Już za miesiąc Święto Podwórka Ruska 46

Ruska 46 to nie tylko najjaśniejsze podwórko we Wrocławiu, ale i prawdziwy artystyczny mikrokosmos tworzony przez blisko 40 instytucji i organizacji kulturalnych. Już po raz trzeci ta barwna społeczność zaprasza na Święto Podwórka, które odbędzie się dokładnie za miesiąc – między 16 a 18 czerwca.

Rozjarzony zabytkowymi neonami dziedziniec przy Ruskiej 46 to miejsce, które skupia organizacje kulturalne, galerie, kluby, teatry, NGO-sy i artystów-freelancerów, mających tu swoje siedziby lub pracownie. To hub kulturalny służący spotkaniom, działaniom twórczym i rozrywce. Niezależnie od tego, w jaki dzień czy o jakiej porze odwiedzimy podwórko, na pewno trafimy na trwającą w jego przestrzeni wystawę, warsztaty, spektakl, koncert, performance… Wydaniem specjalnym tej mozaikowej oferty jest czerwcowy, huczny weekend – Święto Podwórka. Jego program, współtworzony przez artystów i artystki, działaczy i działaczki, mających przy Ruskiej 46 swoje siedziby, będzie tak różnorodny, jak codzienna prowadzona tu działalność.

Co zaplanowano na trzydniowe święto?

Miłośników sztuki ugoszczą na nowych wystawach Ognisko Kultury Plastycznej, Galeria u Kosałki czy ArtBrut. Prace będzie można nie tylko oglądać, ale też kupić – podczas sobotniej, sąsiedzkiej garażówki pod młotek trafią plakaty, fotografie i wiele innych dzieł z galeryjnych archiwów. Podczas dwóch mikro-spacerów poznamy historie, jakie skrywają podwórkowe neony: o losach świetlnych szyldów oraz ich odważnej typografii opowiedzą Szymon Maraszewski i Kalina Zatorska. A po zmroku – pod gwiazdami i pod neonami – na podwórku zagrają młode wrocławskie zespoły, odbędzie się poetycki slam, porywający drag show, pokaz burleski i impreza w klimacie italo disco. Jak w poprzednich latach, w przestrzeni dziedzińca zajdzie symboliczna zmiana – romska grupa artystyczna stworzy nowy mural, na tle którego odbędą się popołudniowe animacje dla dzieci. 

Szczegółowy program wydarzenia ogłosimy wkrótce!

Aktualności / Sieciowanie

Podsumowanie roku 2023: SIECIOWANIE 

Prowadzone przez Wrocławski Instytut Kultury aktywności sieciujące na co dzień nie zawsze rzucają się w oczy – spotkania z partnerami z bliska i daleka, rozmowy telefoniczne i wymiany mailowe, konferencje, debaty i prezentacje nie są w końcu specjalnie widowiskowe. Jednocześnie to właśnie te lokalne, ogólnopolskie i międzynarodowe kontakty niejednokrotnie stanowią punkt wyjścia dla realizowanych przez […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.