Menu

Kultura Mobilna

Program wsparcia mobilności, skierowany do artystów/-tek, kuratorów/-ek, menedżerów/-ek, aktywistów/-ek, animatorów/ek i badaczy/-ek kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska planujących (indywidualnie lub w grupach) realizację zagranicznych projektów.

Aplikować możecie nie tylko wtedy, gdy planujecie wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Do udziału zachęcamy również osoby (lub grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, warsztatach, plenerach, prezentacjach, konferencjach, targach, badaniach praktyk kulturalnych czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe. Uwaga, akceptujemy również aplikacje na wyjazdy sieciujące służące pozyskiwaniu partnerów!

Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i / lub zakwaterowania otrzymują wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie.

  • Szczegóły naboru 2024 znajdziecie TUTAJ
Kultura Mobilna 2023

W zeszłorocznym naborze wsparcie otrzymało 5 propozycji. Wśród nich m.in. wyjazd na autorską wystawę w Bostonie, wizyta w Turynie oraz wyprawa do Barcelony. Więcej o laureatkach i laureatach Kultury Mobilnej 2023 przeczytasz tutaj.

Kilkadziesiąt wyjazdów

Od 2017 roku wsparcie w ramach programu otrzymało kilkudziesięciu twórców i wiele grup artystycznych. W trakcie swoich wyjazdów reprezentowały region podczas wielu branżowych wydarzeń, pokazywały swoje prace zagranicznej publiczności, szkoliły się na warsztatach i kursach, organizowały wydarzenia partycypacyjne, czy też wspólnie nagrywały płyty. O wyjazdach z poprzednich lat przeczytacie więcej w zakładce „wyjazdy”.

Kontakt:
kulturamobilna@instytutkultury.pl

Aktualności / Kultura Mobilna

Zdjęcie dwóch osób leżących na przeszklonym dachu. Fotograf stoi bezpośrednio pod dachem, który oprócz szkła ma także czarne wsporniki ukłądające się w kratkę. Poznajcie zwycięskie inicjatywy Kultury Mobilnej 2024!

Pobyt rezydencyjny i wystawa w galerii Islandzkiego Stowarzyszenia Grafików w Reykjaviku, wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Sztuk Wizualnych w Portugalii, seria wizyt networkingowych do instytucji oraz fundacji zajmujących się prowadzeniem estate artystów w Nowym Jorku – to tylko połowa projektów, które uzyskają wsparcie w ramach lokalnego funduszu grantowego Kultury Mobilnej! Sprawdź, jakie zagraniczne inicjatywy […]

Znamy wyniki Kultury Mobilnej 2023!

Autorska wystawa w Bostonie, wyjazd na Foodculture days w Szwajcarii, realizacja kostiumów z elementami szklanymi do spektaklu tanecznego Vivian Fredrich w Barcelonie – to tylko część projektów, które uzyskają wsparcie w ramach lokalnego funduszu grantowego Kultury Mobilnej! Sprawdź, jakie zagraniczne inicjatywy zrealizują zwycięzcy tegorocznego naboru.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.