Menu

Kultura Mobilna

Program wsparcia mobilności, skierowany do artystów/-tek, kuratorów/-ek, menedżerów/-ek, aktywistów/-ek, animatorów/ek i badaczy/-ek kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska planujących (indywidualnie lub w grupach) realizację zagranicznych projektów.

Aplikować możecie nie tylko wtedy, gdy planujecie wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Do udziału zachęcamy również osoby (lub grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, warsztatach, plenerach, prezentacjach, konferencjach, targach, badaniach praktyk kulturalnych czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe. Uwaga, akceptujemy również aplikacje na wyjazdy sieciujące służące pozyskiwaniu partnerów!

Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i / lub zakwaterowania otrzymują wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie.

Kultura Mobilna 2023

W tegorocznym naborze wsparcie otrzyma 5 propozycji. Wśród nich m.in. wyjazd na autorską wystawę w Bostonie, wizyta w Turynie oraz wyprawa do Barcelony. Więcej o laureatkach i laureatach Kultury Mobilnej 2023 przeczytasz tutaj.

Kolejny nabór ruszy w 2024 roku!

Kilkadziesiąt wyjazdów

Od 2017 roku wsparcie w ramach programu otrzymało kilkudziesięciu twórców i wiele grup artystycznych. W trakcie swoich wyjazdów reprezentowały region podczas wielu branżowych wydarzeń, pokazywały swoje prace zagranicznej publiczności, szkoliły się na warsztatach i kursach, organizowały wydarzenia partycypacyjne, czy też wspólnie nagrywały płyty. O wyjazdach z poprzednich lat przeczytacie więcej w zakładce „wyjazdy”.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.