Menu

all.cake.all.night: sąsiedzkie kolacje powracają w październiku na Nadodrze!

Przed nami druga część projektu „all.cake.all.night” Teresy Stillebacher i kolektywu Aesthetic Athletics+. Zespół zbudował przestrzenny Pawilon architektoniczny w Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu, gdzie zaprasza mieszkańców i mieszkanki Nadodrza (i nie tylko!) do udziału w interwencji przestrzennej w postaci otwartej kuchni, wspólnego gotowania oraz spotkań i rozmów przy jednym, dużym stole.

Projekt rozpoczął się we wrześniu, kiedy austriacka architektka rozpoczęła we Wrocławiu swoją rezydencję w ramach międzynarodowej sieci MagiC Carpets. Teresa Stillebacher przyjechała do Wrocławia z zaprzyjaźnionymi architektami i wykładowcami tworzącymi austriacki kolektyw Aesthetic Athletics+. Grupa wraz z pomocą lokalnego twórcy, Tytusa Presińskiego (zresztek.pl), skonstruowała przestrzenny Pawilon wyposażony w polową kuchnię i meble DIY. Obiekt, który powstał na podwórku przy ulicy Rydygiera 25a został w całości zbudowany z materiałów z drugiego obiegu.

Oficjalne otwarcie Pawilonu już za nami – teraz czas na drugi etap projektu wypełniony kulinarno-artystycznymi aktywnościami w nadodrzańskim podwórku!

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Nadodrza (i nie tylko) do udziału w interwencji przestrzennej w postaci otwartej kuchni, wpólnego gotowania, sąsiedzkich kolacji, rozmów przy jednym, dużym stole i finału – wystawy podumowującej współpracę artystów z mieszkańcami i mieszkankami podwórka. 

Sąsiedzkie kolacje, kulinarne improwizacje i wielki finał z wystawą

Jesienią zaplanowaliśmy trzy spotkania: 20 i 21 października o godz. 18:00 zapraszamy na sąsiedzkie, plenerowe kolacje w Pawilonie (dołącz do wydarzenia). Przestrzenny obiekt architektoniczny wyposażony w elektryczne palniki, przybory kuchenne, meble i autorską ceramikę z mnóstwem pysznego jedzenia, zaprasza wszystkich miłośników kuchni w duchu zero waste, sztuki, architektury, degustacji. Można dołączyć do gotowania w każdej chwili, można przyjść tylko na kolację, można nie robić nic, towarzyszyć i rozmawiać. Ważne, że łączyć nas będzie kulinarna pasja, a wszystko kręcić się będzie wokół kultury jedzenia i smakowych doświadczeń!

Z kolei w ostatni piątek miesiąca, 27 października (również o godz. 18:00), zorganizujemy ostatni poczęstunek połączony z wystawą (link do wydarzenia). Spotkanie otworzymy znaną już mieszkańcom i mieszkankom Nadodrza formułą: wspólnym gotowaniem i sąsiedzką posiadówką w Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu.

Tym razem wieczór dopełni autorskie spotkanie

Przy wspólnie przygotowanym posiłku rezydenci Wrocławskiego Instytutu Kultury zaprezentują proces powstawania architektonicznego dzieła. Zamierzają też premierowo udostępnić notatki artystyczne i pokazać prototyp publikacji podsumowującej ponad miesięczną i intensywną pracę nad konceptem #cookintechture zapoczątkowanym w trakcie budowy Pawilonu, a celebrowanym poprzez odbywające się w nim działania performatywne i angażujące sąsiadki i sąsiadów Nadodrza. Pawilon stanie się nie tylko, jak dotychczas, miejscem rozmów, wymiany doświadczeń o jedzeniu ale też nowoczesną przestrzenią wystawienniczą eksponującą inspiracje i wizualizacje procesu budowania – współpracy Teresy i AA+ z lokalnymi twórcami, mieszkańcami i mieszkankami.

Jeśli masz swoje popisowe dania, a może pomysły i propozycje podania ulubionych potrwa – podziel się przepisem z nami! Twoje kulinarne inspiracje mogą stać się częścią projektu (kontakt: airwro@instytutkultury.pl).


Wszystkie wydarzenia kulinarno-artystyczne all.cake.all.night są bezpłatne, odbędą się w języku angielskim z polskim tłumaczeniem i będą miały miejsce w PAWILONIE przy Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu przy ul. Rydygiera 25a we Wrocławiu.

O artystce

Teresa Stillebacher studiowała architekturę w Innsbrucku. Jej interdyscyplinarna praktyka łączy architekturę, sztukę performatywną i interwencje w przestrzeni publicznej. Mieszka i pracuje w Innsbrucku i Wiedniu, a od 2018 roku prowadzi własne studio (www.teresastillebacher.eu). Razem z Lino Lanzmaierem opracowuje i wdraża projekty z różnych dziedzin architektury, od wnętrz po projektowanie przestrzeni miejskiej. Jest starszym pracownikiem naukowym w ./studio3 – Instytucie Architektury Eksperymentalnej w Innsbrucku, a jej zainteresowania badawcze koncentrują się na multidyscyplinarnych projektach 1:1.

MagiC Carpets

Wrocławski Instytut Kultury jest partnerem międzynarodowej platformy Magic Carpets współfinansowanej przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”, zrzeszającej kilkanaście organizacji kulturalnych. Rezydencja Teresy Stillebacher odbywa się dzięki współpracy Instytutu z austriacką instytucją Openspace-Innsbruck

Aktualności / AIR Wro

Big City Life: zaczynamy trzeci rok z rezydencjami artystycznymi Magic Carpets

Kolejny sezon rezydencyjny platformy Magic Carpets we Wrocławskim Instytucie Kultury upłynie pod hasłem życia w dużym mieście. Towarzyszące mu szybkie tempo, zgiełk, poznawanie różnych ludzi w różnych miejscach, tymczasowe przyjaźnie lub samotność, lokalne legendy, kojarzone z miastem rozrywki czy weekendowe ucieczki (tzw. city break) będą głównym tematem artystycznych prac realizowanych podczas miesięcznych pobytów rezydencyjnych we […]

Artyści na tropie znikającego miasta

Jednym z ważniejszych wątków międzynarodowego projektu „What’s next?”, współtworzonego przez Wrocławski Instytut Kultury, jest kreowanie bezpiecznej przestrzeni do refleksji, szczególnie w aktualnej sytuacji międzynarodowej. W sposób naturalny pojawiła się w naszych głowach nić łącząca powyższe kwestie z cieszącym się popularnością programem Barbary (siedzibą WIK-u), czyli „Znikającym Miastem”.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.