Menu

Dołącz do naszego zespołu!

Chcesz z nami współtworzyć Wrocławski Instytut Kultury? Szukamy osoby, która dołączy do naszego zespołu międzynarodowego i zaangażuje się m.in. w koordynację programu rezydencyjnego AIR Wro i kontakty z zagranicznymi partnerami instytucji. Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia.

Wrocławski Instytut Kultury to instytucja nowego typu: wspierająca oddolne inicjatywy kulturalne, rozwijające kompetencje sektora kultury, tworząca sieci współpracy i organizująca wydarzenia kulturalne.

WIK jest jedną z instytucji-spadkobierczyń dziedzictwa Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Nasz program kontynuuje nawiązane w ramach przygotowań do ESK współprace, nawiązuje i rozwija nowe kontakty międzynarodowe oraz wspiera transgraniczną mobilność osób artystycznych. Istotną część naszych działań międzynarodowych stanowią aktywności sieciujące – jesteśmy m.in. częścią nieformalnego zrzeszenia byłych, obecnych i przyszłych europejskich stolic kultury ECoC Family. Współorganizujemy też BERLIN_forum kultury_WROCŁAW – spotkania twórców i organizatorów kultury z obu tytułowych miast. Rozpoznawalną marką stał się już prowadzony przez nas program rezydencyjny AIR Wro – jeden z największych tego typu mechanizmów w Polsce, w ramach którego tylko w 2023 roku na rezydencje i wizyty studyjne uda się ponad 50 osób twórczych.

Dołączając do naszego zespołu będziesz nie tylko mieć okazję, by koordynować współpracę z organizatorami i organizatorkami kultury z różnych stron Europy i świata, ale też poznać i wspierać międzynarodowe aktywności polskich i zagranicznych artystów i artystek.

Zgłoś się do nas, jeśli płynnie posługujesz się językiem polskim i angielskim, jesteś osobą kontaktową, zorganizowaną, a do tego dobrze odnajdujesz się w pracy zespołowej i koordynacji projektów. Na tym stanowisku zajmować będziesz się m.in. budowaniem i rozwijaniem relacji z partnerami międzynarodowymi, planowaniem i zarządzaniem działaniami, poszukiwaniem nowych dróg finansowania aktywności kulturalnych. Na Twoje CV i list motywacyjny czekamy do 16 sierpnia.

Kliknij tutaj, żeby sprawdzić szczegóły oferty i informację o tym, jak aplikować
Główny/a specjalista/ka ds. projektów międzynarodowych

Zadania

 • budowanie relacji z partnerami międzynarodowymi,
 • koordynacja i zarządzanie projektami (dotowanymi z funduszy UE, EOG i innych),
 • prowadzenie dokumentacji projektowej (harmonogramy, budżety, raporty, umowy),
 • monitoring wskaźników i raportowanie postępów prac,
 • współpraca z partnerami, podwykonawcami oraz wewnętrznie z wszystkimi działami WIK,
 • aktywne poszukiwanie możliwości finansowania działań kulturalnych.

Zależy nam na osobie, która

 • lubi networking, jest kontaktowa, inicjatywna (odnajduje się również w środowisku międzynarodowym)
 • płynnie posługuje się językiem angielskim w mowie i piśmie,
 • jest dobrze zorganizowana, samodzielna i terminowa,
 • dobrze odnajduje się w pracy zespołowej,
 • aktywnie poszukuje optymalnych rozwiązań, potrafi szacować koszty działań kulturalnych (w tym np. rezydencji artystycznych, produkcji projektów).

Proponujemy w zamian

 • rozwój, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji,
 • różnorodność realizowanych projektów/zadań o profilu międzynarodowym,
 • wsparcie zespołu na etapie wdrożenia oraz późniejszej współpracy,
 • możliwość pracy hybrydowej (zdalnie/stacjonarnie) i elastyczny czas pracy,
 • umowę o pracę na pełen etat okres trzymiesięczny próby, a następnie na czas określony dwa lata (preferowany termin rozpoczęcia pracy 1.10.2023)
 • wynagrodzenie 6000-6300 pln brutto + dodatek stażowy
 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (m.in. dofinansowanie do wypoczynku).

Wymagane dokumenty

 • CV
 • List motywacyjny

Prosimy o zamieszczenie w dokumentach następujących klauzul:

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wrocławski Instytut Kultury we Wrocławiu moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla celów prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w tym ogłoszeniu o pracę (zgoda obejmuje dodatkowe dane osobowe, które nie zostały wskazane w kodeksie pracy lub innych przepisach prawa).
 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Wrocławski Instytut Kultury we Wrocławiu moich danych osobowych do celów przyszłych procesów rekrutacyjnych.

Na zgłoszenia czekamy do 16 sierpnia 2023 do godziny 15:00. Aplikacje przyjmujemy drogą mailową na adres: rekrutacja@instytutkultury.pl (wiadomość z dopiskiem: “Rekrutacja międzynarodowa”)

Administratorem danych osobowych jest Wrocławski Instytut Kultury we Wrocławiu, z siedzibą przy ul. Świdnickiej 8B, 50-067 Wrocław. Podanie i zgoda na przetwarzanie dodatkowych danych osobowych, a także zgoda na przetwarzanie ich do celów innych rekrutacji prowadzonych przez administratora jest w całości dobrowolna i nie ma wpływu na możliwość udziału w rekrutacji, a także może być wycofana w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania.

Do zobaczenia!

Aktualności / AIR Wro

Rezydencja znikającego miasta

Projekt realizowany w ramach międzynarodowego programu „What’s next?”, eksploruje tematy przemijania, upadku i transformacji. W kwietniu 2024 roku dwójka artystów – Arek Pasożyt i Anastasiia Zazuliak – spotkała się we Wrocławiu, by uchwycić tę dynamiczną grę między zanikiem a odrodzeniem. Kulisy tego artystycznego procesu badawczego zdradza kuratorka projektu, Karolina Jaworska.

Czekając na magię z Oscarem Anderssonem

Wyobraźnia i mistycyzm mogą być zintegrowane z codziennym życiem. Z takiego założenia wychodzi rezydent Wrocławskiego Instytutu Kultury, na co dzień tworzący w Sztokholmie Oscar Andersson. W swojej twórczości Oscar koncentruje się na ponownym zaczarowaniu świata. Dlatego podczas warsztatów zatytułowanych „Waiting for Magic” (tłum. „Czekając na magię”) wspólnie z grupą młodzieży zainspiruje się podwodną mitologią.

Big City Life: zaczynamy trzeci rok z rezydencjami artystycznymi Magic Carpets

Kolejny sezon rezydencyjny platformy Magic Carpets we Wrocławskim Instytucie Kultury upłynie pod hasłem życia w dużym mieście. Towarzyszące mu szybkie tempo, zgiełk, poznawanie różnych ludzi w różnych miejscach, tymczasowe przyjaźnie lub samotność, lokalne legendy, kojarzone z miastem rozrywki czy weekendowe ucieczki (tzw. city break) będą głównym tematem artystycznych prac realizowanych podczas miesięcznych pobytów rezydencyjnych we […]

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.