Dźwiękowy pejzaż, norweski ambient, eksperymenty ze słowem i obrazem: dołącz do spotkania z Ingrid Frivold!
Zapraszamy na artist talk z norweską multiinstrumentalistką, Ingrid Frivold znaną też jako Frvldz, która obecnie przebywa we Wrocławiu na rezydencji w ramach programu wymiany mniejszościowych osób artystycznych z Polski i Norwegii „Czyje głosy są słyszane?”.
26 września o godzinie 19:00 w Klubokawiarni Recepcja (ul. Ruska 46a we Wrocławiu) porozmawiamy o bardzo różnorodnych muzycznych doświadczeniach, ścieżkach i inspiracjach.
Ingrid podzieli się z nami też szczegółami projektu, który realizuje w trakcie miesięcznego pobytu rezydencyjnego. Interesuje Cię praca z dźwiękiem, muzyką, eksperymenty z obrazem i słowem? Chcesz zobaczyć, jak nordycka artystka łączy instrumenty dęte z elektroniką? Przyjdź na spotkanie – będzie miejsce i czas na poznanie się bliżej, zadawanie pytań, wymianę myśli i motywacji do działania! Usiądziemy przy wspólnym stole z przekąskami i herbatą wysłuchując norweskich opowieści z muzycznym, ambientalnym tłem.
artist talk: Ingrid Frivold
kiedy: 26 września 2023
gdzie: Klubokawiarnia Recepcja przy ul. Ruskiej 46a we Wrocławiu
udział: obowiązują zapisy [https://bit.ly/26_09_artist_talk_with_Frvldz]
język: rozmowa odbędzie się w języku angielskim z polskim tłumaczeniem
Podczas spotkania usłyszymy głosy dwóch kobiet
- Ingrid Frivold, artystki pracującej głównie dźwiękiem i muzyką, ale od niedawna eksperymentującej również z obrazem. Studiowała muzykę w Trinity College of Music w Londynie, łączy instrumenty dęte z elektroniką, jest współautorką produkcji teatralnych. Występowała gościnnie z licznymi norweskimi oraz zagranicznymi zespołami, nagrywała z wieloma artystkami i artystami. W czasie rezydencji pracuje z dźwiękiem i słowami, a jako punkt wyjścia postawiła sobie pytania o to, jak słowa kształtują nasze rozumienie świata i dają wgląd w sposoby jego postrzegania. Artystka gromadzi słowa, tworzy z nich zdania, a następnie przepisuje i zmienia je, sprawdzając, jak wtedy oddziałują i jakie sensy tworzą. Efektem ma być pejzaż dźwiękowy – mariaż tekstu i muzyki.
- Rozmowę poprowadzi niezależna kuratorka, badaczka i autorka tekstów, Agata Ciastoń. Od wielu lat współpracuje z instytucjami kultury, edukacji oraz wydawnictwami. Była pomysłodawczynią, koordynatorką i kuratorką wystaw zbiorowych „Poezja i performans. Perspektywa wschodnioeuropejska” (2020) i „Miesięcznik Fotografia 1953-1974” (2017) oraz wielu indywidualnych. Pracowała m.in. z Martą Bogdańską, Ellą Littwitz, Tomem Swobodą, Nettą Laufer, Amirem Yatzivem i Guy Slabbinckem. W swojej pracy interesuje się przede wszystkim problematyką różnorodnie pojmowanych granic i terytoriów. W jej projektach często powracają zagadnienia dotyczące wieloznaczności krajobrazu oraz relacji człowieka ze światem zwierząt, roślin i rzeczy. Jako kuratorka wrocławskich rezydencji artystycznych w ramach projektu „Czyje głosy są słyszane?” wspiera w procesie adaptacyjnym, badawczym i twórczym norweską gościnię.
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób – obowiązują zapisy [FORMULARZ ONLINE] – zapraszamy!
Projekt rezydencyjny:„Czyje głosy są słyszane?”
Rezydentka: Ingrid Frivold
Miejsce rezydencji: Wrocławski Instytut Kultury (Wrocław, Polska)
Praktyka: muzyka, soundart
Organizatorzy: Wrocławski Instytut Kultury, prywatna instytucja artystyczna Hvitsten Salong w Hvitsten (niewielka miejscowość z utrudnionym dostępem do kultury) i NGO Safemuse z Oslo.
„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” to projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”.