Menu

Dźwiękowy pejzaż, norweski ambient, eksperymenty ze słowem i obrazem: dołącz do spotkania z Ingrid Frivold!

Zapraszamy na artist talk z norweską multiinstrumentalistką, Ingrid Frivold znaną też jako Frvldz, która obecnie przebywa we Wrocławiu na rezydencji w ramach programu wymiany mniejszościowych osób artystycznych z Polski i Norwegii „Czyje głosy są słyszane?”.

26 września o godzinie 19:00 w Klubokawiarni Recepcja (ul. Ruska 46a we Wrocławiu) porozmawiamy o bardzo różnorodnych muzycznych doświadczeniach, ścieżkach i inspiracjach.

Ingrid podzieli się z nami też szczegółami projektu, który realizuje w trakcie miesięcznego pobytu rezydencyjnego. Interesuje Cię praca z dźwiękiem, muzyką, eksperymenty z obrazem i słowem? Chcesz zobaczyć, jak nordycka artystka łączy instrumenty dęte z elektroniką? Przyjdź na spotkanie – będzie miejsce i czas na poznanie się bliżej, zadawanie pytań, wymianę myśli i motywacji do działania! Usiądziemy przy wspólnym stole z przekąskami i herbatą wysłuchując norweskich opowieści z muzycznym, ambientalnym tłem.


artist talk: Ingrid Frivold
kiedy: 26 września 2023
gdzie: Klubokawiarnia Recepcja przy ul. Ruskiej 46a we Wrocławiu
udział: obowiązują zapisy [https://bit.ly/26_09_artist_talk_with_Frvldz]
język: rozmowa odbędzie się w języku angielskim z polskim tłumaczeniem


Podczas spotkania usłyszymy głosy dwóch kobiet

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób – obowiązują zapisy [FORMULARZ ONLINE] – zapraszamy!


Projekt rezydencyjny:„Czyje głosy są słyszane?”

Rezydentka: Ingrid Frivold

Miejsce rezydencji: Wrocławski Instytut Kultury (Wrocław, Polska)
Praktyka: muzyka, soundart
Organizatorzy: Wrocławski Instytut Kultury, prywatna instytucja artystyczna Hvitsten Salong w Hvitsten (niewielka miejscowość z utrudnionym dostępem do kultury) i NGO Safemuse z Oslo.

„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” to projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”.   


Aktualności / AIR Wro

Tkanina artystyczna jako narzędzie do współpracy (i tworzenia magii?) – rezydencja Oscara Anderssona | Magic Carpets

To był koniec roku szkolnego i pierwszy dzień lata, kiedy na wrocławskim podwórku przy ul. Ruskiej w świetle neonów pojawiła się premierowo tkanina artystyczna Oscara Anderssona. Błękitno-zielone, przypominające nowoczesny gobelin dzieło sztuki było efektem współpracy szwedzkiego ilustratora z grupą młodzieży, z którą warsztatowo pracował w czerwcu tego roku.

Rezydencja znikającego miasta

Projekt realizowany w ramach międzynarodowego programu „What’s next?”, eksploruje tematy przemijania, upadku i transformacji. W kwietniu 2024 roku dwójka artystów – Arek Pasożyt i Anastasiia Zazuliak – spotkała się we Wrocławiu, by uchwycić tę dynamiczną grę między zanikiem a odrodzeniem. Kulisy tego artystycznego procesu badawczego zdradza kuratorka projektu, Karolina Jaworska.

Czekając na magię z Oscarem Anderssonem

Wyobraźnia i mistycyzm mogą być zintegrowane z codziennym życiem. Z takiego założenia wychodzi rezydent Wrocławskiego Instytutu Kultury, na co dzień tworzący w Sztokholmie Oscar Andersson. W swojej twórczości Oscar koncentruje się na ponownym zaczarowaniu świata. Dlatego podczas warsztatów zatytułowanych „Waiting for Magic” (tłum. „Czekając na magię”) wspólnie z grupą młodzieży zainspiruje się podwodną mitologią.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.