Menu

Dźwiękowy pejzaż, norweski ambient, eksperymenty ze słowem i obrazem: dołącz do spotkania z Ingrid Frivold!

Zapraszamy na artist talk z norweską multiinstrumentalistką, Ingrid Frivold znaną też jako Frvldz, która obecnie przebywa we Wrocławiu na rezydencji w ramach programu wymiany mniejszościowych osób artystycznych z Polski i Norwegii „Czyje głosy są słyszane?”.

26 września o godzinie 19:00 w Klubokawiarni Recepcja (ul. Ruska 46a we Wrocławiu) porozmawiamy o bardzo różnorodnych muzycznych doświadczeniach, ścieżkach i inspiracjach.

Ingrid podzieli się z nami też szczegółami projektu, który realizuje w trakcie miesięcznego pobytu rezydencyjnego. Interesuje Cię praca z dźwiękiem, muzyką, eksperymenty z obrazem i słowem? Chcesz zobaczyć, jak nordycka artystka łączy instrumenty dęte z elektroniką? Przyjdź na spotkanie – będzie miejsce i czas na poznanie się bliżej, zadawanie pytań, wymianę myśli i motywacji do działania! Usiądziemy przy wspólnym stole z przekąskami i herbatą wysłuchując norweskich opowieści z muzycznym, ambientalnym tłem.


artist talk: Ingrid Frivold
kiedy: 26 września 2023
gdzie: Klubokawiarnia Recepcja przy ul. Ruskiej 46a we Wrocławiu
udział: obowiązują zapisy [https://bit.ly/26_09_artist_talk_with_Frvldz]
język: rozmowa odbędzie się w języku angielskim z polskim tłumaczeniem


Podczas spotkania usłyszymy głosy dwóch kobiet

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób – obowiązują zapisy [FORMULARZ ONLINE] – zapraszamy!


Projekt rezydencyjny:„Czyje głosy są słyszane?”

Rezydentka: Ingrid Frivold

Miejsce rezydencji: Wrocławski Instytut Kultury (Wrocław, Polska)
Praktyka: muzyka, soundart
Organizatorzy: Wrocławski Instytut Kultury, prywatna instytucja artystyczna Hvitsten Salong w Hvitsten (niewielka miejscowość z utrudnionym dostępem do kultury) i NGO Safemuse z Oslo.

„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” to projekt współfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”.   


Aktualności / AIR Wro

Usłysz głos mniejszości. Wystawa „Czyje głosy są słyszane?” już w listopadzie w BWA Wrocław Główny

Moc słów w różnych kontekstach, językach, obrazach i dźwiękach. Od 10 listopada w galerii BWA Wrocław Główny obejrzymy wystawę będącą twórczym głosem mniejszościowych artystek mieszkających w Norwegii i w Polsce. Ekspozycja jest podsumowaniem pobytów rezydencyjnych artystek tworzących po drugiej stronie Bałtyku, które w ostatnich miesiącach odwiedziły Wrocław – oraz jednej, która odbyła podróż w przeciwnym […]

all.cake.all.night: sąsiedzkie kolacje powracają w październiku na Nadodrze!

Przed nami druga część projektu „all.cake.all.night” Teresy Stillebacher i kolektywu Aesthetic Athletics+. Zespół zbudował przestrzenny Pawilon architektoniczny w Dziedzińcu Artystycznym HART hostelu, gdzie zaprasza mieszkańców i mieszkanki Nadodrza (i nie tylko!) do udziału w interwencji przestrzennej w postaci otwartej kuchni, wspólnego gotowania oraz spotkań i rozmów przy jednym, dużym stole.

Interwencja przestrzenna z Teresą Stillebacher i Aesthetic Athletics+ we Wrocławiu  

Rozpoczynamy kolejną rezydencję międzynarodowej sieci MagiC Carpets! WIK odwiedzi austriacka architektka, Teresa Stillebacher. Artystka planuje zbudować przestrzenny pawilon na jednym z nadodrzańskich podwórek i zaprosić mieszkańców i mieszkanki Wrocławia do udziału w interwencji przestrzennej w postaci otwartej kuchni, wspólnego gotowania oraz spotkań i rozmów przy jednym, dużym stole.

Zobacz wszystkie aktualności
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.