Menu
Artyści na tropie znikającego miasta

Jednym z ważniejszych wątków międzynarodowego projektu „What’s next?”, współtworzonego przez Wrocławski Instytut Kultury, jest kreowanie bezpiecznej przestrzeni do refleksji, szczególnie w aktualnej sytuacji międzynarodowej. W sposób naturalny pojawiła się w naszych głowach nić łącząca powyższe kwestie z cieszącym się popularnością programem Barbary (siedzibą WIK-u), czyli „Znikającym Miastem”.

Wiosenny numer „Niezbędnika” jest już dostępny!

Nie ma żadnych wątpliwości: kulturalna wiosna trwa już w najlepsze. W ostatnich tygodniach kalendarz wypełnił się premierami, wernisażami i innymi artystycznymi otwarciami – a to dopiero początek! W najbliższych miesiącach będzie z czego wybierać, a kwietniowo-majowy „Niezbędnik” z największą przyjemnością będzie Wam w tych wyborach towarzyszył.

Kinga Bartniak rezydentką projektu „Praktyki troski”

5 marca zakończył się nabór na rezydencję artystyczną dla twórców i twórczyń z Wrocławia i Dolnego Śląska chcących zrealizować projekt w Koszycach poświęcony tematyce dobrostanu, odpoczynku i praktykom troski. Pomimo krótkiego czasu przypadającego na decyzję o wyjeździe (pobyt w KAIR Residency rozpoczyna się już w kwietniu), zgłosiliście aż 12 pomysłów, co bardzo nas cieszy!

Zdjęcie dwóch osób leżących na przeszklonym dachu. Fotograf stoi bezpośrednio pod dachem, który oprócz szkła ma także czarne wsporniki ukłądające się w kratkę. Poznajcie zwycięskie inicjatywy Kultury Mobilnej 2024!

Pobyt rezydencyjny i wystawa w galerii Islandzkiego Stowarzyszenia Grafików w Reykjaviku, wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Sztuk Wizualnych w Portugalii, seria wizyt networkingowych do instytucji oraz fundacji zajmujących się prowadzeniem estate artystów w Nowym Jorku – to tylko połowa projektów, które uzyskają wsparcie w ramach lokalnego funduszu grantowego Kultury Mobilnej! Sprawdź, jakie zagraniczne inicjatywy […]

Znamy wyniki lutowego naboru do Mikrograntów! 

Po kilkudniowych posiedzeniach komisji, wiemy już, które projekty zostaną zrealizowane wiosną we Wrocławiu. Wspólne odkrywanie historii mniejszości etnicznych oraz najstarszych „wrocławskich wsi”, wyprawy rowerowe, gra w szachy i wreszcie bliskie spotkania z naturą – tego sezonu czeka nas w mieście wiele wspaniałych, sąsiedzkich wydarzeń!  

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.